Rezultate te kerkimit per termin: +Ministris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Poezia e verës, përfundon aktiviteti italo-shqiptar

Ka prfunduar njri prej aktiviteteve q ambasada italiane ka organizuar ne kuadr t stins s madhe “Italia dhe Shqipria 2010, dy popuj, nj det, nj miqsi: Poezia e vers”. Ky aktivitet tregtar-promocional, u mbyll n ambjentet e Ministris s Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtes s Konsumato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Fier, evakuohen statujat pas rrënimit të portikut

N qytetin e Antik t Apolonis ka nisur evakuimi i statujave dhe obiekteve m vlera arkeologjike e historike. Pas alaramit t dhn pr shmbjen e portikut ku mbaheshin rreth 36 objekte dhe 9 statuja, sot paradite ka nisur zhvendosja e objekteve antike me mjete t specializuara t ardhura nga Gjermania. Pr ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Prokuroria, Ligjet diskutojnë sot raportin e Ministrisë së Drejtësisë

Komisioni i Ligjeve do t njihet sot me raportin e Ministris s Drejtsis pr punn e prokuroris gjat vitit 2009. N kt raport tpublik pak dit m par nga gazeta “standard” thuhet se n shum raste prokurort n shkelje t ligjit kan pushuar shtje penale. N kt raport konstatohen r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Asgjësimi i municioneve angazhim i rëndësishëm i Ministrisë së Mbrojtjes

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet nj angazhim shum i rndsishm i Ministris s Mbrojtjes. N nj konferenc pr shtyp zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka paraqitur ecurin e ktij procesi gjat vitit 2009 dhe 6-mujorit t par t vitit 2010. Sipas Spahis demontimi i municioneve kryh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.121Z

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese ratifikon marreveshjen TAP

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese ratifikoi marrëveshjen për ndërtimin e gazsjellësit Transadriatik Pipeline i cili kalon në territorin shqiptar duke përshkuar 45 njësi vendore. Ekspertët e Ministrisë së Ekonomisë sqaruan një sërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.945Z

Vriten 5 ushtare indiane ne Kashmir

5 ushtarë indianë janë vrarë në kufi me Pakistanin në rajonin e Kashmir. Sipas burimeve zyrtare të ministrisë indiane të mbrojtjes ushtarët kanë mbetur viktimë të një sulmi nga ana e ushtarëve pakistanezë në territo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.752Z

Tunizi, vritet me 14 të shtënapistolete eksponenti i opozitës

TUNIZI - Mohamed Brahmi, eksponent i opozitës tuniziane është vrarë dje në mëngjes me 14 të shtëna pistolete.E ka bërë të qartë faktin autopsia, e kryer dje në mbrëmje, e përcjellë nga zyra publike e ministrisë publ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama