Rezultate te kerkimit per termin: +Ministris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Prokuroria, Ligjet diskutojnë sot raportin e Ministrisë së Drejtësisë

Komisioni i Ligjeve do t njihet sot me raportin e Ministris s Drejtsis pr punn e prokuroris gjat vitit 2009. N kt raport tpublik pak dit m par nga gazeta “standard” thuhet se n shum raste prokurort n shkelje t ligjit kan pushuar shtje penale. N kt raport konstatohen r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Asgjësimi i municioneve angazhim i rëndësishëm i Ministrisë së Mbrojtjes

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet nj angazhim shum i rndsishm i Ministris s Mbrojtjes. N nj konferenc pr shtyp zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka paraqitur ecurin e ktij procesi gjat vitit 2009 dhe 6-mujorit t par t vitit 2010. Sipas Spahis demontimi i municioneve kryh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.121Z

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese ratifikon marreveshjen TAP

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese ratifikoi marrëveshjen për ndërtimin e gazsjellësit Transadriatik Pipeline i cili kalon në territorin shqiptar duke përshkuar 45 njësi vendore. Ekspertët e Ministrisë së Ekonomisë sqaruan një sërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.945Z

Vriten 5 ushtare indiane ne Kashmir

5 ushtarë indianë janë vrarë në kufi me Pakistanin në rajonin e Kashmir. Sipas burimeve zyrtare të ministrisë indiane të mbrojtjes ushtarët kanë mbetur viktimë të një sulmi nga ana e ushtarëve pakistanezë në territo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.752Z

Tunizi, vritet me 14 të shtënapistolete eksponenti i opozitës

TUNIZI - Mohamed Brahmi, eksponent i opozitës tuniziane është vrarë dje në mëngjes me 14 të shtëna pistolete.E ka bërë të qartë faktin autopsia, e kryer dje në mbrëmje, e përcjellë nga zyra publike e ministrisë publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.010Z

Erion Veliaj: Alfred Nurja ështëshefi i ri i kabinetit të MMSR

TIRANË - Minisitri i ri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj ka prezantuar sot shefin e ri të kabinetit të ministrisë që drejton.Ai është: Alfred Nurja. Sipas karakteristikave që rendit Veliaj, Nurja është i diplomuar në "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.555Z

Aksioni i fundit edhe për rehabilitim

Mjedisi Prej dy ditsh ka nisur aksioni i Ministris s Mjedisit pr ujrat e ndotur t plazheve. Agjencia Rajonale e Mjedisit n bashkpunim me Drejtorin e Durrsit, si dhe strukturat e policis kan ushtruar kontrolle n t gjith zonn e Golemit. Kshtu, inspektort kan realizuar prerjen e tubacioneve t paligjsh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama