Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrit +Basha

Total: 4452
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.060Z

Avokati i Ministrit Basha “refuzon” Prokurorinë

Avokati Zef Nikaj u paraqit sot në organin e akuzës, por nuk pranoi të firmosë akuzat ndaj klientit të tij, duke i cilësuar si të paligjshme veprimet e prokurorisë dhe duke mos pranuar që Lulzim Basha ka statusin e të pandehurit TIRANE-Ashtu si dhe pritej avokati i Lulzim Bashës nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.501Z

Gjykata e apelit pro Ministrit Basha

Gjykata e apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës për çështjen ndaj ish ministrit të transporteve Basha. Gjykata e apelit vendosi ta zhveshë ministrin e Jashtëm nga akuzat e "shpërdorimit të detyrës",duke i cilësuar veprimet e prokurorisë si të paligjs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.241Z

Gjykata e Lartë pranon dosjen e ministrit Basha

 Trazhgim SokolajProcedura e hedhjes në short për dosjen penale të Ministrit të Jashtëm Lulzim Basha pritet të zhvillohet ditën e sotme. Gjykata e Lartë shtyu afatin e hedhjes së dosjes në shortin elektronik që ishte parashikuar të zhvillohej ditën e djeshme, me qëllim shqyrtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.981Z

Topalli i ndërpret fjalën ministrit Basha në Kuvend

 ADI SHKEMBIRivaliteti mes nën-kryetares së PD-së, Jozefina Topalli dhe ministrit Lulzim Ba-sha shfaqet hapur tashmë edhe në sallën e Parlamentit. Pas deklaratave ironizuese në emisione televizive, në mbledhjen e djeshme të Kuvendit dy zyrtarët e lartë të selisë blu janë përplasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.467Z

Heqja e imunitetit te ministrit Basha shtyhet ne janar

Kuvendi duket se do e shtyje per vitin e ardhshem marrjen e vendimit per heqjen e imunitetit te ministrit te Jashtem, Lulzim Basha, per akuzat se ka abuzuar ne tenderin e rruges Durres-Kukes. Keshilli per Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet eshte ende ne pritje te pergatitjes se raportit per minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.914Z

Basha lë postin e ministrit

Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha, jep dorëheqjen nga posti që e mban prej shtatorit të vitit 2009 dhe nga mandati i deputetit që e fitoi në qarkun e Elbasanit.Këtë e bëri të ditur dje zyra e shtypit e kësaj ministrie. Lënia e detyrës që mbante vjen një ditë para se Partia Demokrati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.059Z

Padia e ministrit Basha ndaj prokurorisë, sot nis gjyqi

Gjykata e Tiranës do të zhvillojë sot procesin për kërkesë-padinë e ministrit të Jashtëm, Lulzim Basha, në ngarkim të prokurorisë. Gjyqtarja Fatmira Hajdari ka caktuar orën 10:30 për zhvillimin e procesit gjyqësor. Basha pretendon se prokuroria ka kryer veprime të paligjshme ndaj tij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama