Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrit +Basha

Total: 4452
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.059Z

Padia e ministrit Basha ndaj prokurorisë, sot nis gjyqi

Gjykata e Tiranës do të zhvillojë sot procesin për kërkesë-padinë e ministrit të Jashtëm, Lulzim Basha, në ngarkim të prokurorisë. Gjyqtarja Fatmira Hajdari ka caktuar orën 10:30 për zhvillimin e procesit gjyqësor. Basha pretendon se prokuroria ka kryer veprime të paligjshme ndaj tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.247Z

Prokuroria bën publike akuzat kundër ministrit Basha

Prokuroria e Përgjithshme bëri publike zyrtarisht akuzat ndaj ministrit të Jashtëm Lulëzim Basha në përfundim të hetimeve për ndërtimin e segmentit Rrëshen Kalimash, pjesë e rrugës Durrës Kukës.Ministri Basha si dhe Andi Toma, ish drejtor Juridik në ministrinë e Trasporteve akuzohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.247Z

Prokuroria, bën publike akuzat ndaj ministrit Basha

Në Shqipëri Prokuorira e Përgjithshme bëri sot publike zyrtarisht akuzat ndaj ministrit të Jashtëm Lulzim Basha në përfundim të hetimeve për ndërtimin e segmentit Rrëshen Kalimash. TIRANE- Ministri Basha si dhe zoti Andi Toma, ish drejtor Juridik në ministrinë e Trasporteve akuzoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.377Z

Gjykata e Tiranës shpall të pavlefshme fletë-thirrjen ndaj ministrit Basha

Avokati Zef Nikaj dhe gjyqtarja Fatmira Hajdari në seancë (Foto: NOA) Reagon prokurori: E kemi sërish të pandehur Tiranë, 15 dhjetor 11:49 - Gjykata e Tiranës e shpalli sot të pavlefshme fletë thirrjet ndaj ministrit të Jashtëm Lulzim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.297Z

Sforcimi për të qeshur i ministrit Basha

Qeveria shqiptare po bën përpjekje teatrale për të injoruar kritikat thelbësore që qeveria e SHBA i ka adresuar asaj lidhur me disa shqetësime serioze që kanë të bëjnë me ato që SHBA i cilëson si shenja që dëshmojnë kthim mbrapa të Shqipërisë. Kryeministri, Sali Berisha dhe minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.767Z

“Mjaft”-i, peticion për largimin e ministrit Basha

Lëvizja “Mjaft” ka shpallur dje nisjen e një fushate në të gjithë vendin, duke ftuar të gjithë qytetarët që të bëhen pjesë e peticionit që kërkon largimin e menjëhershëm të ministrit të Jashtëm, Lulëzim Basha. “Mjaft”-i e ka ndërmarrë këtë peticion pas implikimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.475Z

Mjaft:Për gjykimin e ministrit Basha, është shkelur ligji

Në një deklaratë për shtyp lëvizja Mjaft thekson se në gjykim ka shkelje të hapura të dispozitave kushtetuese dhe ligjore. Shkeljet nisin qe në momentin që ministri Basha ka dërguar çështjen e tij në Gjykatën e Shkallës së Parë, duke shkelur Kushtetuten e Shqipërisë. TIRANE-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama