Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.633Z

Apelimi; Prokuroria, sot në Apel për padinë e Bashës

Pas shpalljes së vendimit nga gjyqtarja Fatmira Hajdari, e cila hodhi poshtë njoftimin e akuzës dhe fletëthirrjen ndaj ministrit të Jashtëm, Lulzim Basha, sot në Apel do ketë një përballje të dytë mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe avokatit Zef Nikaj. Përballja bëhet për dy akte p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.065Z

PS: Duam hollësira për shembjen në tunelin e Kalimashit

Partia Socialiste ka reaguar pas deklaratave të ministrit Sokol Olldashi për tunelin e Kalimashit. Zëdhënësja e PS-së Armela Imeraj një një konferencë për shtyp ka theksuar se PS-ja kërkon nga Transportet një raport të hollësishëm mbi situatën në tunel, për volumet që janë shembu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.871Z

Kroacia hap ambasadë në Kosovë

 PRISHTINË- Shefi i zyrës Ndërlidhëse të Kroacisë në Prishtinë, Dario Malnar i dorëzoi sot ministrit të Jashtëm të Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, letrën e Ministrit të Punëve të Jashtme dhe Integrimeve Evropiane të Republikës së Kroacisë, Gordan Jandrokoviq, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.048Z

Mblidhet KLD, diskutime me dyer të mbyllura. Mungon Naco

TIRANË-Këshilli i Lartë i Drejtësisë zhvillon me dyer të mbyllura mbledhjen e radhës. Pas konfliktit mbledhjen e kaluar me ministrin e Drejtësisë Nasip Naco, KLD është mbledhur sot pa praninë e medias për të vijuar diskutimet për cështjet e ditës. Burime konfirmojnë për News24 se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.256Z

Bashkia: Sulmet politike të Veliajt, alibi për mosmbajtjen e premtimeve

Bashkia e Tiranës reagon pas deklaratës së ministrit Veliaj për banesat sociale. Në një prononcim për mediat, Bashkia i ka cilësuar si sulme politike deklaratat e ministrit të Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj se është kryebashkiaku ai që pengon mbledhjen e Këshillit Bashki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.234Z

Shqipëri-Gjermani, për mirëmbajtjen e liqenit të Shkodrës

Shqipëria dhe Gjermania bashkohen për të mbrojtur liqenin e Shkodrës. Dje, qeveria ka miratuar në parim marrëveshjen ndërmjet Këshillit të Ministrave të Shqipërisë dhe Republikës Federale të Gjermanisë për bashkëpunimin financiar për projektin "Programi i mbrojtjes të liqenit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.466Z

Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa bëri sot betimin para Presidentit të Republikës

Sot në Presidencë u zhvillua ceremonia e betimit të Ministrit të ri të Mbrojtjes, z.Gazmend Oketa. Pas ekzekutimit të hymnit kombëtar dhe leximit të dekretit përkatës, Presidenti i Republikës, Bamir Topi i dorëzoi Ministrit të Mbrojtjes, Oketa dekretin e emërimit, duke i uruar suksese

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama