Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja +Nikolla

Total: 1710
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.129Z

Përplasja në Universitetin e Durrësit, ministrja Nikolla shkarkon rektorin

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka shkarkuar rektorin e Universitetit të Durrësit, Mitat Mema. Shkarkimi është firmosur ditën e premte nga ministrja Nikolla dhe vjen pas denoncimeve të shumta në këtë universitet kundër tij. Prej kohësh, rektori Mitat Mema ka pasur përplasje publike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.517Z

Ministrja Nikolla refuzon përgjigjen për ngrohjen në shkolla

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla nuk ka një përgjigje për problemin e ngrohjes në shkolla në zonat malore dhe pagën e 13 e mësuesve. Ajo ka refuzuar tu përgjigjet këtyre 2 pyetjeve gjatë një takimi me mësuesit në Shkodër, ndërsa ka njoftuar se mësimi ka nisur normalisht në të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.889Z

Ministrja Nikolla në Vlorë, inspekton institucionet arsimore në qytet

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, eshte ndalur kete te marte ne qytetin e Vlores , ku ka inspektuar nga afer disa prej institucioneve arsimore ne qytet, si parashkollore dhe shkollore.E shoqeruar nga shefja e kabinetit, por dhe drejtoresha e drejtorise arsimore te Vlores Albana Hodaj, ndalesen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.105Z

Ministrja Nikolla: Zgjedhja e rektorit të mos përdoret politikisht

Ka reaguar edhe ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla lidhur me çështjen e shumëpërfolur të zgjedhjes së rektorin në UT. Nikolla thotë se zgjedhja e rektorit nuk është një ngjarje që duhet përdorur politikisht. “Dëshiroj të përshëndes sot deklaratën e rektoratit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.388Z

Ministrja Nikolla, prindërve: Merrni kuponin tatimor për librat

“Të gjithë qytetarët shqiptarë të ndihmojnë në vendosjen e formalitetit në vend” Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka kërkuar nga të gjithë prindërit që të tërheqin kuponin tatimor në momentin që blejnë libra. Ajo ka theksuar se dhënia dhe marrja e kuponit është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.200Z

Ministrja Nikolla i hoqi licensën Universitetit ku ka bërë Masterin e saj

Ministria e Arsimit ka propozuar ditën e sotme heqjen e licensës për 31 institucione private, mes të cilëve edhe 17 universitete. Është interesant fakti se edhe vetë ministrja Lindita Nikolla ka studiuar në një prej këtyre universiteteve, në Albanian University. Ministrja e Arsimi dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.356Z

Ministrja Lindita Nikolla do jap rrogën për familjet e përmbytura

  TIRANE- Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka mbledhur sot në një takim drejtorët e shkollave të vendit, për të diskutuar pas situatës së krijuar nga përmbytjet. Në takim, ministrja Nikolla tha se duhet më shumë bashkëpunim dhe solidaritet për të ndihmuar familjet në ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama