Rezultate te kerkimit per termin: +Mjekt

Total: 186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Mjekt parashtrojn krkesat: Dhunohemi nga politika, media dhe shoqria

Mjekt e Qndrs Spitalore Universitare Nn Tereza n Tiran jan hedhur n nj grev nj orshe pas plagosjes s kolegut t tyre, shefit t pavionit t Kardio-kirurgjis, Ali Refatllari. Protesta e paralajmruar u shoqrua me nj konferenc pr shtyp nga mjekt m t moshuar n QSUT. Gjat ksaj proteste nuk do t kryhet asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Brazil, fëmija me 50 gjilpëra në trup

Kur ishim t vegjl, fjala q ndoshta kemi dgjuar m shum sht “Mos e Prek” dhe me plot t drejt prindrit na kan kshilluar t mos prekim sende q do t na dmtonin. Por krejt e kundrta ka ndodhur n Brazil, ku mjekt kan zbuluar n trupin e nj fmije 2-vjear plot 50 gjilpra. Radiografit, tregojn gjilp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Bluzat e bardha krkojn siguri

Jan anulluar sot t gjitha operacionet n Qendrn Spitalore Universitare, Nn Tereza, n Tiran. Shkak pr kt u b protesta e organizuar nga mjekt dhe infermiert e spitalit t cilt t mbledhur n ambientet e QSU-s, kan vijuar me ciklin e protestave pr prmirsimin e situats n shndetsi. Protestat e bluzave t b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Bluzat e bardha, rritje page dhe shpërblim

Rritja do t merret me vones n shtator, drejtoria shprndan bonuse t tjera nga t ardhurat dytsore Mjekt dhe personeli i qendrs spitalore universitare “Nn Tereza” ende nuk e kan trhequr rritjen e pags, q pas vendimit t Kshillit t Ministrave. Shkak shtzbardhja e vendimit dhe rakordimet e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Fluks pacientësh me virozë dhe helmime

Peshkopi Virozat e stins dhe helmimet nga ushqimet kan shtuar numrin e pacientve n repartin pediatrik t spitalit t Peshkopis. M t prekurit nga viruset n kto dit t nxehta jan fmijt e moshs nga 1-15 vje, t cilt paraqiten me temperatur dhe probleme t aparatit trets. Kshtu, sipas mjekut pediatr t ktij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Virozat, dyndje në urgjenca nga virozat e stinës

Gripi i vers ka mbipopulluar pavijonet e Qendrs Universitare Spitalore "Nn Tereza". Aktualisht, n urgjencn e Infektivit n QSUT, fluksi i t prekurve nga gripi i vers, helmimet nga uji apo nga ushqimet si dhe goditjet nga dielli shkon deri n 100 raste n dit. Mjekt shprehen se kjo s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Çenej në spital, probleme me zemrën

Ish-zvends Presidenti Dik enej sht shtruar n spital pas dhimbjeve t forta n kraharor. Mjekt than se ai ndodhet n gjendje t qendrueshme megjithat do t’i duhet q gjat dits t'i nnshtrohet testeve dhe analizave. 69-vjeari enej ka patur probleme t shumta me zemrn dhe jo pak her i sht nnshtruar ndrh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama