Rezultate te kerkimit per termin: +Mjekt

Total: 186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Athin: Mjekt fajtor pr vdekjen e Manes

sht zbardhur nga spitali grek n Athin edhe raporti lidhur me vdekjen e 28 vjeares shqiptare n Greqi. Sipas raportit n fjal, fajtor kryesor pr vdekjen e Antoneta Manes sht vet mjeku dhe infermiert e spitalit. E reja shqiptare humbi jetn gjat lindjes n nj spital n ishullin grek t Samos. Ndrkoh shtja i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.470Z

Vrasja e 15-vjeçarit, 20 të arrestuar në Britani

Policia britanike ka arrestuar 20 persona t dyshuar pr therjen me thik t nj djali 15-vjear n stacionin e trenave Viktoria n Londr. T gjith t arrestuarit jan nxns shkolle, megjithat policia nuk bri t ditur emrat e tyre. Mjekt nuk arritn t shptojn djalin pasi ai psoi nj atak kardiak.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.164Z

Ndahet nga jeta Arqile Boti

U nda nga jeta ditën e hënë, pas një sëmundje të rëndë në mushkëri mjeku i njohur Arqile Boti. Zoti Boti, një mjekt shumë popullor në Shqipëri ishte një bashkëpunëtor i ngushtë i mediave me të cilat kishte kontakte të vazhdueshme për shkak edhe të angazhimit të tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Kukës, tjetër rast me ethe hemorragjike drejt QSUT-së

Nj rast tjetr me ethet hemorragjike sht evidentuar dje n vendin ton. Nj grua nga Kuksi sht transportuar me urgjenc n Qendrn Spitalore Universitare n Tiran (QSUT) pr shkak t gjendjes s rnduar. Mjekt dyshojn se bhet fjal pr ethet hemorragjike, smundje nga e cila pak dit m par g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

Vasili: Sulm mjekëve të Shkollave: Punoni ose largohuni

Urdhri i ministrit të Shëndetësisë, Petrit Vasili, përfshin riorganizimin e këtij shërbimi dhe shpërndarje të bluzave të bardha nëpër shkollat e rretheve Nxnsit e shkollave nuk e din q ka nj mjek, kta t fundit nuk ushtrojn detyrn si duhet e ndrkoh, shrbimi shndetsor n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.597Z

Poliklinikat, dy paga shpërblim për 9350 punonjës

Përfitojnë punonjësit e rajoneve të Beratit, Dibrës, Durrësit, Fierit, Kukësit, Lezhës, Vlorës dhe Tiranës, Rreth 9350 mjek, infermier, punonjs sanitar, ekonomist dhe shofer t qendrave shndetsore n vend, brenda muajit korrik do t marrin shprblim nj pag shtes. Drejtoresha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.667Z

Dializa, ilaçe e transport edhe në rrethe

Nga shtatori, ilaçet e dializës në spitalet e rretheve. Shfuqizohet urdhri për heqjen e transportit Q prej muajit shtator, t smurt me dializ do t marrin medikamentet baz plotsuese pr trajtim mjeksor pran qendrave t dializs n rrethe. T smurt q kryejn dializ, nuk do t rendin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama