Rezultate te kerkimit per termin: +Mjekt

Total: 186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Fluks pacientësh me virozë dhe helmime

Peshkopi Virozat e stins dhe helmimet nga ushqimet kan shtuar numrin e pacientve n repartin pediatrik t spitalit t Peshkopis. M t prekurit nga viruset n kto dit t nxehta jan fmijt e moshs nga 1-15 vje, t cilt paraqiten me temperatur dhe probleme t aparatit trets. Kshtu, sipas mjekut pediatr t ktij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Virozat, dyndje në urgjenca nga virozat e stinës

Gripi i vers ka mbipopulluar pavijonet e Qendrs Universitare Spitalore "Nn Tereza". Aktualisht, n urgjencn e Infektivit n QSUT, fluksi i t prekurve nga gripi i vers, helmimet nga uji apo nga ushqimet si dhe goditjet nga dielli shkon deri n 100 raste n dit. Mjekt shprehen se kjo s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Çenej në spital, probleme me zemrën

Ish-zvends Presidenti Dik enej sht shtruar n spital pas dhimbjeve t forta n kraharor. Mjekt than se ai ndodhet n gjendje t qendrueshme megjithat do t’i duhet q gjat dits t'i nnshtrohet testeve dhe analizave. 69-vjeari enej ka patur probleme t shumta me zemrn dhe jo pak her i sht nnshtruar ndrh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Arrin në 8 numri i viktimave nga virusi pandemik

Nj tjetr i smur kronik ka gjetur vdekjen n Spitalin Infektiv t Tirans. Burime nga Qendra Spitalore Univeristare bn t ditur se viktima e sotme sht nj 55-vjeare nga Tirana dhe ishte shtruar vetm dje n Spitalin Infektiv. Gruaja, emri i t cils nuk bhet i ditur vuante nga diabeti dhe hipertensioni. Mjekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.567Z

Operacionet, kardiokirurgët italianë operojnë në zemër 13 fëmijë

Ndërhyrje te fëmijët me sëmundje të lindura të zemrës, të cilat kanë të bëjnë me keqformime të valvulave, enëve të gjakut Kardiokirurgt italian dhe ata shqiptar kto dit n spitalet universitare n Tiran kan kryer mbi 13 operacione te fmijt, t cilt kan lindur me smundje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Alergjia, "mundimi" i stins s pranvers

Pranvera, stina e luleve, nuk sht e plqyeshme pr t gjith, sidomos pr ata q vuajn nga alergjit, pr t cilt kjo koh sht mundimi m i madh i gjith vitit. Kjo pr shkak t alergentve (substanca q shkaktojn irritim), q n kt stin jan m t pranishm n atmosfer dhe 'sulmojn' vazhdimisht njerzit alergjik duke iu s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.392Z

8 për qind e popullsisë e prekur nga hepatiti B

8 % e popullsis adulte n Shqipri rezulton t jet e prekur nga hepatiti B, apo si njihet n gjuhn popullore verdhza. Mjekt specialist shprehen se numri i t prekurve vjen n rritje do dit, prjashtim bejn moshat nn 16 vje, t cilt jan t vaksinuar. Javan Basho, Shef i Gastro-hepatologjis "600 pac

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama