Rezultate te kerkimit per termin: +Mnyra

Total: 373
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Të varrosesh në mënyrë të çuditshme

Ky duket si manekin apo jo. Por sht nj njeri i vdekur. Trupi i 22-vjearit u balsamos dhe familja e tij i krkoi shtpis s funeralve ta vendoste trupin e pajet n motor pr ceremonin. Por kjo nuk sht mnyra e vetme e uditshme q njerzit prdorin pr t'u larguar nga kjo bot. Arkivole n formn e kpucs, kafshve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Bankat, specialistët: Të ndryshojë ligji për sigurinë fizike

Shtimi i rasteve te grabitjes se bankave gjate 2010-tes ka nxjerre ne pah nevojen e ndryshimit te ligjit per sherbimin e ruajtjes dhe te sigurise fizike.Shoqerite licensohen nga drejtoria e pergjithshme e policise se shtetit sipas ligjit te vitit 2001.Aktualisht numri i kompanive te licensuara eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.949Z

Berisha-Topi, thellohet përplasja. Boci: Do të rivotojmë ligjin e pronave pa ndryshime

Demokratet e cilesojne si reagim nervoz te presidentit Bamir Topi, vendimin per te kthyer ne kuvend ligjin e pronave me pretendimin se eshte ne kundershtim me kater nene te kushtetutes. Sipas ligjvenesit te Elbasanit, Luciano Boci, nervozizmi i kreut te shtetit eshte njekohesisht edhe nje hakmarrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Grabitja e bankave, specialistët: Ndryshim ligjit për sigurinë fizike

Specialistt e rendit publik propozojn ndryshimin e ligjit pr sigurin fizike t bankave. Reagimi i tyre vjen pas shtimit t rasteve t grabitjes s bankave. Sipas ligjit t miratuar n vitin 2001, shoqrit licencohen nga Drejtoria e Prgjithshme e Policis s Shtetit. Aktualisht, numri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Brazili do ta fitoj Botrorin

Selektori i Afriks s Jugut, Carlos Alberto Parreira, ka parashikuar se ekipi i vendlindjes s tij, Brazili, do t fitoj Kampionatin Botror, vitin e ardhshm. Parreira, i cili fitoi trofeun me Brazilin m 1994, por dshtoi me t njjtin ekip n Gjermani m 2006, ka thn se Saleao sht favorit pr garn e vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Petrich: Pavarsia e Kosovs sht realitet

Ish-ndrmjetsi i BE-s pr Kosovn, ambasadori Wolfgang Petrich, ka deklaruar se vendimi pr Kosovn n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis do t jet shum i vshtir. N nj bised me BBC-n, ambasadori Petrich tha se Serbia nuk ka nevoj q ta njoh zyrtarisht pavarsin e Kosovs, por ka shum mnyra dhe mundsi t tjera q t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.927Z

E rrallë, ushqim çdo 15 minuta për të mbijetuar

Lizi Velaskez sht 21 vje dhe pr t jetuar i duhet t ushqehet do 15 minuta. Ajo vuan nga nj smundje e rrall q nuk e lejon t shtoj n pesh. Trupi i saj ka 0 % yndyrna dhe peshon vetm 28 kilogram. Prindrit e saj thon se kur Lizi lindi peshonte vetm 950 gram dhe pr disa muaj u detyruan ta vishnin me rroba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama