Rezultate te kerkimit per termin: +Mnyra

Total: 373
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Brazili do ta fitoj Botrorin

Selektori i Afriks s Jugut, Carlos Alberto Parreira, ka parashikuar se ekipi i vendlindjes s tij, Brazili, do t fitoj Kampionatin Botror, vitin e ardhshm. Parreira, i cili fitoi trofeun me Brazilin m 1994, por dshtoi me t njjtin ekip n Gjermani m 2006, ka thn se Saleao sht favorit pr garn e vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Petrich: Pavarsia e Kosovs sht realitet

Ish-ndrmjetsi i BE-s pr Kosovn, ambasadori Wolfgang Petrich, ka deklaruar se vendimi pr Kosovn n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis do t jet shum i vshtir. N nj bised me BBC-n, ambasadori Petrich tha se Serbia nuk ka nevoj q ta njoh zyrtarisht pavarsin e Kosovs, por ka shum mnyra dhe mundsi t tjera q t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.927Z

E rrallë, ushqim çdo 15 minuta për të mbijetuar

Lizi Velaskez sht 21 vje dhe pr t jetuar i duhet t ushqehet do 15 minuta. Ajo vuan nga nj smundje e rrall q nuk e lejon t shtoj n pesh. Trupi i saj ka 0 % yndyrna dhe peshon vetm 28 kilogram. Prindrit e saj thon se kur Lizi lindi peshonte vetm 950 gram dhe pr disa muaj u detyruan ta vishnin me rroba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.354Z

James Brown, trupi zhduket n mnyr misterioze

Amulli dhe panik pr familjart e kngetarit James Brown q ndrroi jet para 4 vjetsh n moshen 73 vjecare. “Trupi i babait tim sht zhdukur”, shprehet vajza e tij, LaRhonda Pettit ne “Daily Mail”, duke hedhur hije dyshimi pr vendndodhjen e eshtrave t kengetarit, vdekja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Huff: Të hapen gjykatat për më pak korrupsion

“Mnyra e lufts ndaj korrupsionit n drejtsi sht nprmjet transparencs. Hapni gjykatat" sht kjo thirrja publike q Shefi i Programeve t USAID, Sean Huff, i bn trups gjyqsore. Sean Huff, Shefi i Programeve t USAID “Q gjykatat t jen transparente dhe t hapura ndaj publikut, seancat duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Meta në Spitalin Ushtarak: Qeveria do të ofrojë ndihmën e nevojshme

Zvendskryeministri, njkohsisht ministri i Jashtm, Ilir Meta, vizitoi dje t plagosurit e aksidentit n Fush-Arrz, t cilt ndodhen n Spitalin Ushtarak. Meta theksoi pr mediat se ndihet i tronditur nga kjo tragjedi e rnd q ka prekur gjith opinionin publik, duke shtuar se vlerson solid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Asgjësohen municone në poligonet e Pukës

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet prioritet i Ministris s Mbrojtjes. Sipas t dhnave vetm gjat 6-mujorit t par t vitit 2010 jan asgjsuar rreth 8160 ton, ndrsa n vitin 2009 jan asgjsuar rreth 6540 ton, pra 1620 m shum. Zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka inspektuar kt pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama