Rezultate te kerkimit per termin: +Monitorimi

Total: 3401
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Angjeli: Kriza, duhet rritur vigjilenca

hqiperia nuk rrezikon qe ne horizontin afatshkurter te goditet nga vala shkaterrimtare qe perfshiu sistemin bankar ne Shtetet e Bashkuara. Megjithate, ish Ministri i Financave Anastas Angjeli thekson se, Banka e Shqiperise dhe vete shteti duhet te tregohen vigjilente per t'i paraprire cdo lloj situa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.201Z

Krijohet grupi i monitorimit për Maturën Shtetërore

Autori i Lajmit: red.Lëvizja Rinore për Integrim (LRI), ka krijuar një “Grup Monitorimi”, i cili do të ndjekë nga afër të gjitha provimet e lirimit për maturantët, provime që nisin nesër me lëndën e letërsisë. Erisa Xhixho, kryetare e LRI, në një konferencë për shtyp të diel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.187Z

Si të shmangen komplikacionet për pacientët

Sipas shoqatës “Për një demokraci në shëndetësi”, tre janë masat kryesore që do të çonin në një ulje me 70% te aksidenteve të anestezisë. Më e rëndësishmja mbetet konsulta para anestezike, që duhet të zhvillohet disa ditë para operacionit dhe që lejon evidentimin e mas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.717Z

Shfrytëzimi dhe menaxhimi i ujrave, prezantohet projekti mbi basenin e Vjosës

Shfrytëzimi pa kriter dhe intensiv i ujrave të basenit të lumit Vjose ne Vlore,në vite është shoqëruar me pasoja të rënda që kanë ndikuar në uljen e theksuar të niveleve piezometrike, deri në tharjen e pjesshme të pellgut ujëmbajtës, ose në prishjen e cilësisë së ujrave sipërfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.091Z

Fier, cilësia e ajrit në nivele alarmante, ndotësit automjetet dhe sektori i ndërtimit

Fier- Tre herë më shumë se norma e lejuar është shkalla e ndotjes së ajrit në qytetin e Fierit. Të dhënat janë bërë të ditura nga shefja e Higjenës në Drejtorinë e Shëndetit Publik, Burbuqe Goreja, e cila tregon se për shtatë mujorin e parë të këtij viti, matjet kanë rezultuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.774Z

Antidroga, Gjebrea: Të vendosur përparandalimin e kultivimit të kanabisit

TIRANE- Zëvendësministrja e Brendshme Elona Gjebrea ka përshëndetur operacionet e fundit për asgjësimin e fidanëve të kanabisit në Kurvelesh dhe zona të tjera të vendit. Në një deklaratë për mediat, zëvendësministrj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.454Z

KE projekt per vleresimin e kushteve ne shkolla

Per here te pare ne Shqiperi nga nje projekt i huaj i financuar nga Komisioni Evropian do te kete nje inventar te kushteve ne te cilen mesojne nxenesit ne Shqiperi. Sipas nje monitorimi te bere ne rreth 4700 institucione arsimore ne vend jane evidentuar nje sere problematikash. Ne kopshte ndertesat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama