Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.328Z

Rinasi Monopoli i qiellit

Që prej vitit 2004, më saktë prej 11 nëntorit të atij viti, qeveria shqiptare e kohës formuloi së bashku me një kompani koncesionare, Tirana Airport Partners, një marrëveshje për ndërtimin dhe menaxhimin e aeroportit të ardhshëm ndërkombëtar të Rinasit. Pak muaj më pas, më 23 p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.161Z

Serbi, vitin e ardhshëm hiqet monopoli i gazit

Kryeministri serb Mirko Cvetkovic ka deklaruar sot se nga 1 janari i vitit të ardhshëm në Serbi do të hiqet monopoli i naftës dhe gazit. Cvetkovic ka theksuar se qeveria e tij po punon për heqjen e monopoleve dhe ka nënvizuar se tregu i energjisë elektrike do të jetë i hapur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.782Z

Monopoli Belleair që duhet çliruar

Nga Taulant Balla*   Si në Kosovë, ashtu edhe në Shqipëri, kushdo që ka udhëtuar me kompaninë ajrore Belleair është ndjerë i vjedhur nga çmimi i lartë, i rraskapitur nga pritja e vonesave pafund dhe i fyer nga arroganca. Fluturime që anulohen pa asnjë arsye apo ud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.107Z

Monopoli i qumeshtit ne Serbi

Pothuaj qe tre muaj qytetaret e Serbise po perpeliten mes perpjekjesh per te blere qumeshtin por edhe nje sasi te konsiderueshme te produkteve te qumeshtit. Kush eshte fajtor per kete Me sa duket sikur edhe shume here te tjera monopoli eshte vendimtar. Gjykata kushtetuese ka vertetuar vendimin e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.629Z

CEZ do ti hiqet monopoli

Ministri i Energjetikes Ilir Meta tha se qeveria do i heqe kompanise ceke CEZ monopolin ne shperndarjen e energjise elektrike. Angazhim im dhe i qeverise eshte lufta kunder cdo lloj monopoli ne treg. Nese sot do te kemi nje situate te tille kur kemi vetem nje operator shperndarje absolut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.229Z

Monopoli i kolaudimit/ Haxhinasto: Do liberalizojmë tregun. Braçe: E kemi trashëgim nga Berisha

Është kthyer në makthin e fundvitit kolaudimi i makinës. Në Tiranë radhët janë kilometrike. Njerëz që flenë në makinë për të pritur momentin kur duhet të paguajnë taksat për këtë shtet dhe për të kolauduar makinën. Të revoltuar, ata thonë se duhet të veprohet si në shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.060Z

Hiqet monopoli

KOSTT`i ka përpiluar modelin e ri të tregut të energjisë elektrike në Kosovë. Propozon që të hiqet monopoli, duke u mundësuar më shumë kompanive tjera të tregtojnë energji elektrike. Kjo planifikohet të ndodhë pas privatizimit të KEK`ut. Projekti është dërguar për miratim në ZRR

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama