Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.218Z

Rreth 300 punonjës të portit të Durrësit në protestë

Të paktën 300 punonjës të ngarkim-shkarkimit në portin e Durrësit kanë protestuar ditën e sotme, ndaj asaj që ata e quajnë si përpjekje për të krijuar situatë monopoli në port. Punonjësit e mbledhur në protestë në kalatën lindore të portit të këtij qyteti, shprehen se konces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.534Z

Bankat ne Shqiperi, me "barren" me te madhe ne Evrope

Blerina Hoxha Sistemi bankar ne Shqiperi ka rolin me rendesishem ne ekonomine shqiptare, me shume se ne cdo vend tjeter te Evropes, per shkak te mungeses se alternativave te tjera, te financimit per ekonomine. Te tilla si bursat dhe fondet e zhvillimit qe ekzistojne ne vendet e tjera me ekonomi treg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.499Z

Privatizimi i ARMO-s mbërrin te Konkurrenca

Privatizimi i ARMO-s ka mbërritur për shqyrtim pranë Autoritetit të Konkurrencës, i cili duhet të japë aprovimin nëse shitja e aksioneve krijon situata monopoli. Kërkesa është paraqitur nga shoqëria AMRA OIL, koncesionari që fitoi të drejtën e blerjes së 85 për qind të aksioneve me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.939Z

Cani: Bono edhe per qytetaret

Shitja e bonove  te thesarit jo vetem per bankat por me shumice edhe tek publiku do te ulte ndjeshem interesat e borxhit te qeverise, por dhe kredive per qytetaret. Propozimi vjen nga Shkelqim Cani, ish-guvernatori i Bankes se Shqiperise, i cili thote se thote se rritja e forte e int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.507Z

Salianji: Ligji per hidrokarburet shkel Kushtetuten

Avokati i Shoqates se Importuesve te Hidrokarbureve, Eridian Salianji ka deklaruar se ligji i qeverise i cili parashikon skemen per shitjen e naftes D2 nga shoqeria “Armo” tek operatoret e tjere te tregut eshte ne kundershtim me kushtetuten e vendit. Sipas tij, kjo nisme ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.386Z

Braçe: Të arrestohen pronarët e kompanisë Belle Air

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka kërkuar arrestimin e pronarëve dhe zyrtarëve të kompanisë ajrore Belle Air, e cila të dielën njoftoi ndërprerjen e fluturimeve. Monopoli Belle Air plasi si flluskë sapuni. Sapo ka lajmëruar falimentimin, shkruan Braçe në rrjetet sociale. B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.369Z

Parimi i “reciprocitetit”, i panjohur nga kompanitë shqiptare

Tregu i fluturimeve ajrore në të gjithë botën ka qenë i prekur nga monopoli ose duopoli, për shkak se fluturimet ndërkombëtare rregulloheshin përmes marrëveshjeve dypalëshe të komplikuara dhe të kushtueshme. Kështu, nëse një kompani italiane vendos të udhëtojë drejt Tiranës, nj�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama