Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.524Z

Monopoli i Albtelecom, asnjë kompani e huaj nuk investon për internetin

Asnjë nga kompanitë e huaja që ofrojnë internet nuk afrohen për të investuar në Shqipëri. Kjo për shkak të monopolit jo të drejtëpërdrejtë që ka krijuar Albtelecom bashkë me institucionet shtetërore, në fushën e internetit. Shqipëria renditet një nga vendet e fundit në rajon p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.346Z

Banoret vazhdojne te luajne Monopoli Gerta e Genta bisedojne

Banoret mblidhen te gjithe se bashku ne sallon dhe fillojne te luajne duke i propozuar njeri-tjetrit per menyren se si duhet te luajne me mire. Ata bejne shaka e qeshin me situatat qe u krijohen here pas here nderkohe qe Genta largohet nga loja dhe pas disa minutash edhe Gerta. Ndersa banoret va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.892Z

3G ne Shqiperi rrezik per krijim monopoli

17/09/2010Tregu dhe cmimi i telefonise celulare Cmimet e telefonise celulare ne Shqiperi ndodhen ne mesataren e vendeve te rajonit por ende mjaft te larta ne raport me cmimet ne vendet e BE-se. Hyrja ne treg e operatorit te katert pritet te ule tarifat ne masen 10 per qind. Ne cdo 100 banore te Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

apaliku Problemi i drames shqipe qendron te monopoli

e Hene 22 Dhjetor 20140959 am Semundja e drames shqipe eshte monopoli Kemi dramaturge profesore te vjeter qe nuk e trashegojne zanatin e tyre e regjisore qe nuk mbajne askend pas Me ngritjen e Punishtes nr 1 dramaturgu e regjisori Stefan apaliku shpreson qe ta shperbeje kete mon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.869Z

Biletat e avionëve, shembull monopoli

Në shumicën dërrmuese të rasteve, dy udhëtime kushtojnë më lirë se një udhëtim. Monopol virtual në linjat e paraJavën e kaluar, ndërsa po kërkoja një biletë fluturimi nga Tirana për në Bruksel, vura re se, së paku tre kompani ajrore zotërojnë një monopol virtual në destinacion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.639Z

CEZ - Monopoli i drites

Koment Monopoli i drites shperndaresi final i energjise ne vend CEZ ka kerkuar te rrise cmimin pa dhene ndonje arsye dhe pa nisur asnje proces diskutimi me aktoret kryesore ne treg dhe ne shoqeri. Energjia elektrike do te jete me e shtrenjte per konsumatorin vitin e ardhshem sipas te gjitha gjasave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.840Z

Konfindustria Dhenia privatit e sektorit te menaxhimit fiskal rrezikon krijim monopoli

Tirane 24 janar 2016 NOAal- Konfindustria thote se duke mbeshtetur perdorimin e teknologjise se larte vlereson se ne rastin e menaxhimit te sistemeve fiskale perfshi edhe TVSH menyra me e mire ne sherbim te interesit publik ne afatgjate do te ishte varianti i blerjes dhe perdorimit shteteror te plat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama