Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.664Z

PS: Trafiku i naftës virgin, 63 milionë euro

Sekretari i Këshillit Ekonomik të PS, Ervin Bushati, tha dje se fatura e trafikut të naftës virxhin arrin në disa miliona euro. 63 milion euro është vlera minimale e trafikut masiv me naftën bruto të hedhur në treg nga skema e organizuar mirë dhe me fitime kolosale për pushtetin. Vala e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.782Z

Frekuencat dixhitale, Bushati: Të ndërpritet proçesi, AMA në shkelje të ligjit

Ish-kryetarja e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Endira Bushati, përshëndeti hetimin e Prokurorisë për mënyrën si po ndahen licencat dixhitale, ndërsa tha se i gjithë proçesi është i jashtëligjshëm.  Bushati tha se skualifikimi i Ora News nga ky proçes është i jashtëligjsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.235Z

Kolaudimi i makinave, Braçe kërkon liberalizim të tregut

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, kërkon nga Ministria e Transporteve Erjon Braçe liberalizimit të shërbimit të kontrollit teknik të mjeteve, ose siç njihet ndryshe kolaudimit të makinave. Sipas tij ideja për të vendosur targa me çip nuk është prioritet dhe pë rmë tepër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.295Z

Sindikatat: KESH-i rriti 8 herë çmimin për KURUM

Nga protesta e punëtorëve të Kurum-it në Elbasan Nga mungesa e prodhimit po preket e gjithë industria, Porti dhe Hekurudha Shqipëria nga eksportues po kthehet në importues çeliku Prej 1 muaji 700 punëtorë të kompanisë KURUM në Elbasan janë pa punë për shkak se mungon energjia për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.560Z

Haxhinasto:Negociata për aeroportine Rinasit, do ndërtohet edhe në Vlorë

TIRANE- Qeveria po zhvillon negociata me koncesionarët gjermanë të aeroportit të Rinasit, për të zhbllokuar situatën në drejtim të krijimit të pikave të tjera të transportit ajror civil në territorin e Republikës së Shqipërisë. Një gjë e tillë po merr gjithnjë e më shumë rën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.292Z

Reagimi i AMC per licencen 3G

Tirane 10 Nentor 2010 NOA - Kompania e telefonise celulare AMC deklaroi sot se qe prej lajmerimit publik te tenderit per nje licence te vetme 3G ka shprehur rezervat e saj persa i perket ketij procesi ne lidhje me faktin qe krijon kushte monopolistike ne treg si dhe me cmimin e larte per licence

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.216Z

Koncesioni i doganave, biznesi kërkon anulimin

Monopoli Biznesi është vënë në alarm nga kostot që do të sjellë koncesioni i skanimit në dogana. Biznes Albania i ka kërkuar zyrtarisht qeverisë të ndërhyjë për të mos lejuar hyrjen në fuqi të këtij koncesioni. Vitin e kaluar, qeveria e djathtë ia dha monopolin e skanimit në dog

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama