Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.107Z

Monopoli i qumeshtit ne Serbi

Pothuaj qe tre muaj qytetaret e Serbise po perpeliten mes perpjekjesh per te blere qumeshtin por edhe nje sasi te konsiderueshme te produkteve te qumeshtit. Kush eshte fajtor per kete Me sa duket sikur edhe shume here te tjera monopoli eshte vendimtar. Gjykata kushtetuese ka vertetuar vendimin e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.629Z

CEZ do ti hiqet monopoli

Ministri i Energjetikes Ilir Meta tha se qeveria do i heqe kompanise ceke CEZ monopolin ne shperndarjen e energjise elektrike. Angazhim im dhe i qeverise eshte lufta kunder cdo lloj monopoli ne treg. Nese sot do te kemi nje situate te tille kur kemi vetem nje operator shperndarje absolut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.229Z

Monopoli i kolaudimit/ Haxhinasto: Do liberalizojmë tregun. Braçe: E kemi trashëgim nga Berisha

Është kthyer në makthin e fundvitit kolaudimi i makinës. Në Tiranë radhët janë kilometrike. Njerëz që flenë në makinë për të pritur momentin kur duhet të paguajnë taksat për këtë shtet dhe për të kolauduar makinën. Të revoltuar, ata thonë se duhet të veprohet si në shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.060Z

Hiqet monopoli

KOSTT`i ka përpiluar modelin e ri të tregut të energjisë elektrike në Kosovë. Propozon që të hiqet monopoli, duke u mundësuar më shumë kompanive tjera të tregtojnë energji elektrike. Kjo planifikohet të ndodhë pas privatizimit të KEK`ut. Projekti është dërguar për miratim në ZRR

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.138Z

Monopoli nje loje per banoet e BB5

Banoret bisedojne per gjera te ndryshme. Dritanit i ka ngelur hatri se nje pjese e banoreve nuk hengren nga gatimi i tij por gatuan gjera te tjera dhe kete ai ua thote nje pjese te banoreve. Ai thote se po pret qe te vije prova e javes dhe javes qe do te vije edhe ai do te porosise produkte te vecan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Bushati: “Qeveria është koka e një monopoli vrastar”

“Qeveria është koka e një monopoli vrastar”. Kështu deklaroi Ervin Bushati, sekretar për cështjet e ekonomisë në PS, ndërsa vijon sërish me një sërë akuzash ndaj qeverise për sa i takon naftës “Virgin”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.159Z

Rama: Berisha të sqarojë se pse nuk çliron Kosovën nga monopoli i Serbisë për energjinë

Share Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, tha në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar se do kërkohet interpelancë me kryeministrin Sali Berisha për ti kërkuar atij llogari se përse e mban Kosovën peng të Serbisë sa i përket energjisë duke mos vijuar proje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama