Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.229Z

Monopoli i kolaudimit/ Haxhinasto: Do liberalizojmë tregun. Braçe: E kemi trashëgim nga Berisha

Është kthyer në makthin e fundvitit kolaudimi i makinës. Në Tiranë radhët janë kilometrike. Njerëz që flenë në makinë për të pritur momentin kur duhet të paguajnë taksat për këtë shtet dhe për të kolauduar makinën. Të revoltuar, ata thonë se duhet të veprohet si në shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.060Z

Hiqet monopoli

KOSTT`i ka përpiluar modelin e ri të tregut të energjisë elektrike në Kosovë. Propozon që të hiqet monopoli, duke u mundësuar më shumë kompanive tjera të tregtojnë energji elektrike. Kjo planifikohet të ndodhë pas privatizimit të KEK`ut. Projekti është dërguar për miratim në ZRR

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.138Z

Monopoli nje loje per banoet e BB5

Banoret bisedojne per gjera te ndryshme. Dritanit i ka ngelur hatri se nje pjese e banoreve nuk hengren nga gatimi i tij por gatuan gjera te tjera dhe kete ai ua thote nje pjese te banoreve. Ai thote se po pret qe te vije prova e javes dhe javes qe do te vije edhe ai do te porosise produkte te vecan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Bushati: “Qeveria është koka e një monopoli vrastar”

“Qeveria është koka e një monopoli vrastar”. Kështu deklaroi Ervin Bushati, sekretar për cështjet e ekonomisë në PS, ndërsa vijon sërish me një sërë akuzash ndaj qeverise për sa i takon naftës “Virgin”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.159Z

Rama: Berisha të sqarojë se pse nuk çliron Kosovën nga monopoli i Serbisë për energjinë

Share Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, tha në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar se do kërkohet interpelancë me kryeministrin Sali Berisha për ti kërkuar atij llogari se përse e mban Kosovën peng të Serbisë sa i përket energjisë duke mos vijuar proje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.090Z

Monopoli në kontrollin e makinave/ Qytetarët flenë në automjete për të mbajtur radhën e kolaudimit

Kontrolli Teknik i Automjeteve është shndërruar në ferr dhe qytetarët e Tiranës duhet të flenë në makina për të mbajtur radhën. Rruga Vorë-Fushë-Krujë, tashmë shërben si vend parkimi për makinat që mbajnë radhë për t’u futur në të vetmen pikë kontrolli teknik të Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.524Z

Monopoli i Albtelecom, asnjë kompani e huaj nuk investon për internetin

Asnjë nga kompanitë e huaja që ofrojnë internet nuk afrohen për të investuar në Shqipëri. Kjo për shkak të monopolit jo të drejtëpërdrejtë që ka krijuar Albtelecom bashkë me institucionet shtetërore, në fushën e internetit. Shqipëria renditet një nga vendet e fundit në rajon p�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama