Rezultate te kerkimit per termin: +Monopoli

Total: 786
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Bushati: “Qeveria është koka e një monopoli vrastar”

“Qeveria është koka e një monopoli vrastar”. Kështu deklaroi Ervin Bushati, sekretar për cështjet e ekonomisë në PS, ndërsa vijon sërish me një sërë akuzash ndaj qeverise për sa i takon naftës “Virgin”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.159Z

Rama: Berisha të sqarojë se pse nuk çliron Kosovën nga monopoli i Serbisë për energjinë

Share Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, tha në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar se do kërkohet interpelancë me kryeministrin Sali Berisha për ti kërkuar atij llogari se përse e mban Kosovën peng të Serbisë sa i përket energjisë duke mos vijuar proje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.090Z

Monopoli në kontrollin e makinave/ Qytetarët flenë në automjete për të mbajtur radhën e kolaudimit

Kontrolli Teknik i Automjeteve është shndërruar në ferr dhe qytetarët e Tiranës duhet të flenë në makina për të mbajtur radhën. Rruga Vorë-Fushë-Krujë, tashmë shërben si vend parkimi për makinat që mbajnë radhë për t’u futur në të vetmen pikë kontrolli teknik të Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.524Z

Monopoli i Albtelecom, asnjë kompani e huaj nuk investon për internetin

Asnjë nga kompanitë e huaja që ofrojnë internet nuk afrohen për të investuar në Shqipëri. Kjo për shkak të monopolit jo të drejtëpërdrejtë që ka krijuar Albtelecom bashkë me institucionet shtetërore, në fushën e internetit. Shqipëria renditet një nga vendet e fundit në rajon p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.346Z

Banoret vazhdojne te luajne Monopoli Gerta e Genta bisedojne

Banoret mblidhen te gjithe se bashku ne sallon dhe fillojne te luajne duke i propozuar njeri-tjetrit per menyren se si duhet te luajne me mire. Ata bejne shaka e qeshin me situatat qe u krijohen here pas here nderkohe qe Genta largohet nga loja dhe pas disa minutash edhe Gerta. Ndersa banoret va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.892Z

3G ne Shqiperi rrezik per krijim monopoli

17/09/2010Tregu dhe cmimi i telefonise celulare Cmimet e telefonise celulare ne Shqiperi ndodhen ne mesataren e vendeve te rajonit por ende mjaft te larta ne raport me cmimet ne vendet e BE-se. Hyrja ne treg e operatorit te katert pritet te ule tarifat ne masen 10 per qind. Ne cdo 100 banore te Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

apaliku Problemi i drames shqipe qendron te monopoli

e Hene 22 Dhjetor 20140959 am Semundja e drames shqipe eshte monopoli Kemi dramaturge profesore te vjeter qe nuk e trashegojne zanatin e tyre e regjisore qe nuk mbajne askend pas Me ngritjen e Punishtes nr 1 dramaturgu e regjisori Stefan apaliku shpreson qe ta shperbeje kete mon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama