Rezultate te kerkimit per termin: +Mosk

Total: 3662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.616Z

Privatizimi i Albpetrol nje rikthim tek integrimi ekonomik me Mosken

ANDREA STEFANI - Nga Vladimir Lenini te Vladimir Putini? Ndërsa betohet për integrim me Europën dhe Perëndimin, qeveria shqiptare është në prag të vendimeve historike që mund të çojnë në një integrim thelbësor ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.289Z

Maqedoni: Orientim kah Lindja dhe Rusia(?)

Institucionet e Maqedonisë janë të përkushtuara në procesin integrues të vendit në NATO dhe Bashkimin Evropian, por në anën tjetër, ato nuk përjashtojnë mundësinë e opsioneve tjera, duke marrë parasysh, sipas tyre, zvarritjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.906Z

Siria Pranojme propozimin e Rusise

Siria ka deklaruar se pranon propozimin e Rusisë për të vendosur arsenalin e armëve kimike në dispozicion të komunitetit ndërkombëtar. “Ne patëm një bisedë shumë të frytshme me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.754Z

Snowden në vendndodhje të panjohur

Ndërkohë që ish-kontraktori i Agjencisë së Sigurisë Kombëtare Edward Snowden po familjarizohet me jetën e azilantit diku në Rusi, ambasadori i Shteteve të Bashkuara u takua dje me ndihmës të lartë të Kremlinit për të dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.504Z

Rusia premton $15 mld për "shpëtimin" e Ukrainës, reagon SHBA

MOSKE-Rusia i ka premtuar Ukrainës kredi në vlerë prej 15 miliardë dollarë dhe ulje të çmimit të gazit natyror, përderisa në Kiev vazhdojnë protestat me kërkesë të përafrimit të shtetit me Bashkimin Evropian në ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.972Z

Moske vritet numri 1 i mafias ruse

Është vrarë sot në qendër të Moskës, Aslan Usoian, i konsideruar si numri 1 i botës ruse të krimit, që nga nisja e epokës post-sovietike. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria ruse e Brendshme. Nga hetimet e para rezul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.611Z

Kriza ne Ukraine SHBA zgjeron sanksionet

Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione ndaj drejtuesve pro-rusë të lëvizjes separatiste në Lindje të Ukrainës. Sanksionet përfshijnë ngrirjen dhe bllokimin e pasurive dhe të llogarive të tyre bankare pas dështimit për të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama