Rezultate te kerkimit per termin: +Moska

Total: 6168
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.726Z

Kirgizistan, Moska: Jo, ndihmave ushtarake

Moska ka vendosur të mos i japë asistencë ushtarake Kirgizistanit, siç është kërkuar nga presidentja e vendit, Roza Otunbayeva, por vetëm humanitare. “Bëhet fjalë për një konflikt të brendshëm dhe për momentin Moska nuk shikon kushte për të marrë pjesë në rezolut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.425Z

Listë e zezë nga Moska

Qeveria ruse ka publikuar një listë me emrat e 89 politikanëve nga BE-ja të cilëve u ndalon hyrjen në Rusi. Lista e zezë me emrat e atyre që janë të prekur nga kjo masë u është dërguar disa ambasadave të BE-së. Sipas informationeve të gazetës “Bild” dhe të “Fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.783Z

Moska ashpërson qëndrimin për sistemin raketor amerikan

Moske - Moska zyrtare ka ashpërsuar qëndrimin e saj ndaj sistemit antiraketor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës mendojnë të instalojnë në Evropë. Këtë e ka pranuar vetë Shefi i Kontrollit të Armëve n Departamentin e Shtetit John Rood, sipas të cilit Moska me veprimet e saj kërkon q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.467Z

Ngrihet Moska

Nga Express më 26 dhjetor 2010 në ora 17:00 Moska është transformuar në një pistë gjigante patinazhi, pas reshjeve "të shiut të akullt'' i cili i ka transformuar trotuaret në ''pista skiatorësh''. Njoftohet se bashkia e kryeqytetit rus u ka bërë thirrje moskovitëve që të mos dalin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.628Z

Zjarret, gjunjzohet Moska

Moska është gjithnjë e më shumë në gjunj për shkak të tymit që e ka përfshirë tashmë prej pothuajse dy javësh. Edhe mëngjesin e sotëm, pashmëria është pakësuar dukshëm, por aeroportet për momentin funksionojnë.Temperaturat pritet të arrijnë sot në 39 gradë celci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.097Z

Moska alarmon NATO-n

var fbShare url httpvizionplusalmoska-alarmon-nato-nsize smallbrbrNATO vendos 300 mije trupa ne gjendje gatishmerie ne nje kohe qe tensionet me Rusine jane rritur Sipas gazetes britanike Daily Mail rreziku i nje sulmi ndaj perendimit e ka detyruar shefin e Aleances se Atlantikut Verior te beje nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.162Z

Moska mbulohet nga debora

Banorët e Moskës e kanë gjetur qytetin e tyre të mbuluar nga bora. Sipas mediave vendase reshjet e dëborës gjatë natës kanë arritur në një trashësi prej 30 centimetrash. Ndërkohë që shumë automjete kanë mbetur t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama