Rezultate te kerkimit per termin: +Moska

Total: 6168
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.162Z

Moska mbulohet nga debora

Banorët e Moskës e kanë gjetur qytetin e tyre të mbuluar nga bora. Sipas mediave vendase reshjet e dëborës gjatë natës kanë arritur në një trashësi prej 30 centimetrash. Ndërkohë që shumë automjete kanë mbetur t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.013Z

Moska rrit gazin per Ukrainen

Ne nje kohe kur Moska zyrtare ka njoftuar terheqjen e trupave ushtarake ne kufi me Ukrainen pas angazhimit ne bisedimet diplomatike per zgjidhjen e krizes kompania Gazprom ka rritur cmimin e gazit per Kievin zyrtar Zyrtarisht shefi ekzekutiv i Gazprom Aleksei Miller tha se cmimi eshte rritur per shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.656Z

Moska ska detyrim financiar ndaj Ukrainës

Zëvendësministri i Financave të Rusisë, Sergei Storchak, ka thënë se Moska nuk ka detyrim ligjor për të paguar këste të tjera të ndihmës prej 15 miliardë dollarësh për Ukrainën, për të cilën ka rënë dakord me presidentin e përmbysur, Viktor Yanukovych. Rusia i ka dhënë Ukrain

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.140Z

Moska kërcënon me raketa në Bjellorusi

Moska ka kërcënuar se do të vendosë raketa taktike në Bjellorusi dhe në kufijtë e saj, nëse dështojnë bisedimet me Washingtonin për mburojën anti-raketë.Lajmin e ka bërë të ditur një burim diplomatik që citohet nga agjencia ruse “Interfax”, i cili ka preferuar të ruajë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.312Z

Voronin në Dynamo Moska

Andriy Voronin ka kompletuar transferimin nga Liverpool në Dynamo Moska për 2 milionë funta. Sulmuesi ukrainas ka thënë se ka refuzuar oferta nga Bundesliga për të kaluar në kryeqytetin rus. “Kisha mundësi të shkoja në Gjermani por kam zgjedhur Dynamon. Isha i kënaqur me qasjen profe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Rusi Moska dyfishohet

Moska do të dyfishohet dhe do të bëhet qyteti i shtatë më i madh në botë. Kryetari i bashkisë së kryeqytetit rus, Serghiei Sobianin dhe guvernatori i rajonit Boris Gromov, kanë firmosur një marrëveshje për t’i shtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.259Z

Moska nxjerr në hapësirë me sukses një satelit ushtarak

Rusia lëshoi sot me sukses një satelit ushtarak që prej bazës së Plessetsk, në veri të vendit, njoftoi sot Ministria ruse e Mbrojtjes. "Sateliti u vendos saktë në orbitë", deklaroi një zëdhënës i Ministrisë së Mbrojtjes, i cituar nga agjencia ruse e lajmeve, "Ria Novosti". Më herë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama