Rezultate te kerkimit per termin: +Mosks

Total: 55
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.330Z

Spy Game, Ana Chapman humbet shtetësinë britanike

Autoritetet n Britanin e Madhe kan vendosur t'i heqin nnshtetsin britanike spiunes ruse, Ana Chapman, e cila ka qen m par e martuar me nj shtetas britanik. Sipas BBC, Chapman mund t shpallet person i padshiruar n Britanin e Madhe. Ana Chapman sht nj ndr 10 rust e arrestuar n SHBA, q akuzohet pr spiu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.632Z

Dy vjet nga lufta Gjeorgji-Rusi

Sot mbushen dy vjet nga lufta mes Gjeorgjis dhe Rusis mbi rajonet e Osetis Jugore dhe Abkazis. Natn mes 7 dhe 8 gushtit, 2008, forcat e Gjeorgjis nisn nj sulm artilerie n rajonin rreth Osetis Jugore q udhhiqej nga separatistt. I menjhershm ishte reagimi i Mosks, e cila nisi sulmet n territorin gjeor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.347Z

"Champions", Bajern prball Manester n cerekfinale

Hidhet shorti pr cerekfinalet e Ligs s Kampioneve. Skuadra italiane e Interit do t prballet me CSKA-n e Mosks, Bajern me Manester Junajtid, Lion me Bordon, ndrsa Arsenali do t ndeshet me Barcelonn.Interi do t luaj ndeshjen e par n 30-31 mars e ndeshjen e kthimit ne 6-7 prill. Nse skuadra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Finalistët e Euroligës, Barcelona Olimpiakos

Barcelona – Olimpiakos sht finalja e Euroligs e ktij viti n bastketboll pr meshkuj. Bara ka eliminuar CSKA-n Mosks q e mundi me rezultatin 64 – 54. Olimpiakos ka shkuar m tej fal fitores s vshtir n kohn shtes ndaj Partizanit t Begoradit, 83 – 80. Barcelona dhe Olimpiakosi takohen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Mosk, bursa mbyllet ende pa u hapur

Pas rnies nn 90 dollar t mimit t nafts dhe pas shokut q shnoi nj dit m par, bursa e Mosks sht mbyllur sot ende pa u hapur. Autoritet kan urdhruar q n orn lokale 13:00 t mbyllet bursa, e cila dje shnoi edhe rnien m t lart t kryeqyteteve botrore, me 19.1 pr qind. Ekspertt flasin se shkak i rnies s kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Azili pushtohet nga flakët, 9 të vdekur

Rusi Sipas lajmeve t shprndara n median ruse, rreth nnt njerz kan vdekur nga zjarri n nj azil, q me sa duket ka filluar nga nj i moshuar, i cili hodhi benzin mbi trupin e tij dhe i vuri flakn. Autoritetet than se personi vdiq nga zjarri, ndrsa tet viktima t tjera vdiqn nga tymi n ndrtesn q ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Kosova ndan bashksin ndrkombtare

shtja e Kosovs do t jet testi i par i marrdhnieve ndrmjet Rusis dhe Perndimit. Moska tenton t shfrytzoj Serbin si mjet pr qrim hesapesh, por edhe si mjet pr t mbajtur vmendjen e Perndimit larg kufijve t saj, dhe dshiron q t konsolidoj fuqin e humbur vite m par. Putinit i duhet kriza pr t dshmuar se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama