Rezultate te kerkimit per termin: +Mosks

Total: 55
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Finalistët e Euroligës, Barcelona Olimpiakos

Barcelona – Olimpiakos sht finalja e Euroligs e ktij viti n bastketboll pr meshkuj. Bara ka eliminuar CSKA-n Mosks q e mundi me rezultatin 64 – 54. Olimpiakos ka shkuar m tej fal fitores s vshtir n kohn shtes ndaj Partizanit t Begoradit, 83 – 80. Barcelona dhe Olimpiakosi takohen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Mosk, bursa mbyllet ende pa u hapur

Pas rnies nn 90 dollar t mimit t nafts dhe pas shokut q shnoi nj dit m par, bursa e Mosks sht mbyllur sot ende pa u hapur. Autoritet kan urdhruar q n orn lokale 13:00 t mbyllet bursa, e cila dje shnoi edhe rnien m t lart t kryeqyteteve botrore, me 19.1 pr qind. Ekspertt flasin se shkak i rnies s kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Azili pushtohet nga flakët, 9 të vdekur

Rusi Sipas lajmeve t shprndara n median ruse, rreth nnt njerz kan vdekur nga zjarri n nj azil, q me sa duket ka filluar nga nj i moshuar, i cili hodhi benzin mbi trupin e tij dhe i vuri flakn. Autoritetet than se personi vdiq nga zjarri, ndrsa tet viktima t tjera vdiqn nga tymi n ndrtesn q ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Kosova ndan bashksin ndrkombtare

shtja e Kosovs do t jet testi i par i marrdhnieve ndrmjet Rusis dhe Perndimit. Moska tenton t shfrytzoj Serbin si mjet pr qrim hesapesh, por edhe si mjet pr t mbajtur vmendjen e Perndimit larg kufijve t saj, dhe dshiron q t konsolidoj fuqin e humbur vite m par. Putinit i duhet kriza pr t dshmuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.274Z

Rusi, përmirësohet situata nga zjarret

Permiresohet situata nga zjarret ne Rusi. Presidenti rus, Dmitri Medvedev ka hequr sot gjendjen e jashtzakonshme nga tre rajone t tjera t Rusis, ne rajonin e Moskes, ne ate te Nizni Novgorod dhe ne rajonin e provinces Mordovia, pasi forcat zjarrefikese kane mundur te shuajne zjarret masive qe per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

Nëse Serbia hyn në NATO, Rusia do të njohë Kosovën

Nse Serbia do t hyj n NATO, ather Rusia do t rishqyrtoj qendrimin e saj ndaj pavarsis s Kosovs. Deklarata sht e prfaqsuesit t prhershm rus n Aleancn Veriatlantike, Dmitrij Rogozin, i cili n nj intervist pr gazetn serbe Blic tha se pr NATO-n, Beogradit zyrtar do t’i duhet t heq dor nga Kosova.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Furgonët elektrikë nisin udhëtimin nga Italia në Kinë

Inxhiniert Italian kan arritur t ndrtojn dy furgon elektrik, pa shofer t cilt kan ndrmarr nj udhtim nga Italia n Kin. T njohur ndryshe edhe si automjetet robot, kta furgon do t prballojn trafikun e Mosks, nxehtsin q ka prfshir javt e fundit Siberin dhe t ftohtin e acart t shkrettirs s Gobit, prpara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama