Rezultate te kerkimit per termin: +Mrekullia

Total: 1396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.216Z

Mrekullia bolshevike

Teki Dervishi Ne kamare turpi akademizmi "kosovar" shenoi keto dite ne media nje kronologji rrahjeje profesoresh te UP-se gjate te kaluares se lavdishme te Universitetit tone (lexo: te tyre). Per profesore, u be zor! Duke u nisur nga kaq shume "te rrahura" profesoresh, nje rrahje huligane mund t'i n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.384Z

Mrekullia Mainztashme synonrealisht titullin

GJERMANI- Mainzi nje nga klubet me modeste te Gjermanise eshte duke bere historine kete edicion te Bundesliges. Pas nje humbjeje 0-1 me Hamburgun skuadra e drejtuar nga trajneri i ri Tomas Tuhel ka arritur te fitoje minimalisht 1-0 ne fushen e Bajer Leverkusen duke marre e vetme kreun e klasifikimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.599Z

FOTOT/ Eco-jahti: Mrekullia 100 milionë dollarëshe

Ai mund të jetë jahti që do të revolucionarizojë këtë industri. Megjithatë duhet pritur realizimi i projektit të shumëpërfolur./ Eco-jahti i quajtur Seatachi është projektuar nga kanadezi Charles Bombardier. Siç mund të shihni edhe në foto, përveç dy pishinave të vogla ka edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.765Z

MREKULLIA DHE FANTAZMA E BUJËS

...ato që njohim përgjysmë (!) Puna për bujë... Ti punon për bujë... Buja e madhe e bëri atë njeri... Buja e tepërt i prishi punë, iu ngatërrua vetvetja nëpër këmbë... Bëri bujë të madhe... Etj. Mund të vazhdonim me një seri togfjalëshash e shprehje, që herë të ngatërrojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.855Z

VIDEO/ Mrekullia: Trevjeçarin e shkel kamioni por

Një djalosh trevjeçar nga  Kina çuditërisht ka shpëtuar pa lëndim serioz, kur është shkelur nga kamioni që po lëvizte me shpejtësi të madhe. Vogëlushi ishte duke ngarë biçikletën derisa po kalonte rrugën në vija të bardha i shoqëruar nga nëna, kur një kamion e goditi drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.180Z

FOTOT/ Mille Arbres: Mrekullia arkitekturore e Parisit!

Është qyteti me më shumë turistë në Europë dhe si i tillë duhet të ketë një vëmendje të veçantë ndaj estetikës. Pikërisht për këtë arsye në Paris po përgatitet ndërtimi i një mrekullie arkitekturore të quajtur Mille Arbres- 1 Mijë pemë. Projekti është shpallur fitues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.467Z

FOTOT/ Mrekullia! Asnjë vrasje në vendin më brutal në botë

El Salvadori është padyshim vendi ku krimi është ulur këmbëkryq. Shteti i Amerikës Qendrore njihet për përplasjet e bandave dhe vrasjet brutale. Më e fuqishmja është MS-13 ose e njohur ndryshe si Mara Salvatrucha, për të cilën TemA bëri një shkrim pak ditë më parë. Por të m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama