Rezultate te kerkimit per termin: +Mrekullia

Total: 1396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.840Z

Mrekullia Paul

Oktapodi Paul ishte me të vërtetë mrekullia e vitit 2010. Ai ishte bërë yll i planetit gjatë Kampionatit Botëror, që u mbajt gjatë verës. Oktapodi më i famshëm në botë kishte bërë sensacion global, duke bërë parashikime të sakta të shtatë ndeshjeve të Gjermanisë, por edhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.520Z

FOTO LAJM: Mrekullia Amsera

Share Fotoja e vogëlushes nga Kosova, Amsera Reka, që u shpëtua e gjallë pas një orteku në Kosovë, po bën xhiron e botës. Reka, 5 vjeçe, po luante me kukulla të dielën pasdite, në një dhomë të Spitalit të Prizrenit. Por një natë më parë ajo u nxor nga gë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.221Z

Mrekullia Cana ne fushe me Beshiktashin

Gallatasarai Ne Turqi kane nisur ta quajne mrekullia Cana. Mesfushori shqiptar ka djegur te gjitha etapat e rikuperimit pas demtimit te ligamenteve te kaviljes dhe tashme eshte i gatshem te rikthehet ne fushat e lojes. 27-vjecari i cili u lendua me 14 nentor ne takimin e luajtur me Manisasporin pri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.798Z

Montezemolo Mrekullia duket e pamundur

Paraqitja e dobet e Ferrarit ne garen per Cmimin e Madh te Kanadase me Alonson ne vendin e gjashte dhe Raikkonen ne te 10-in i ka prishur humorin presidentit Luca di Montezemolo aq sa durimi mesa duket i eshte sosur nga zhgenjimet e njepasnjeshme citon Supersportbr br Ai tha se nuk beson te mrekul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.504Z

FOTOT/ Ujëvara e Sotirës, mrekullia e natyrës që nuk vizitohet dot prej rrugës

Gramshi nuk është i njohur për zona të shumta turistike, por ujëvara e Sotirës, një perlë e natyrës, nëse do të ishte lehtësisht e vizitueshme do të mjaftonte për ta kthyer këtë qytet në destinacion turistik. Ajo gjendet vetëm pak kilometra nga qyteti i Gramshit, por për të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.951Z

FOTOT/ Astana: mrekullia që mban skeptrin e kryeqytetit më të ftohtë në botë

Jo të gjithë e njohin Kazakistanin. Por kur në vendet e Mesdheut arrin dimri dhe të gjithë ankohen për temperaturat që mund të zbresin pak nën zero, do të duhet të mendohet që në botë ekzistojnë vende ku këto temperatura mund të konsiderohen, madje tropikale. Një shembull për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.368Z

Mjalti ose mrekullia e shekullit!

Mjalti është një nga produktet që përdoret me shpesh në mjekësinë popullore. Ai përdoret në shumë sëmundje dhe kjo është arsyeja pse ai quhet “mrekullia e shekullit’’. Ndër sëmundjet që ai shë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama