Rezultate te kerkimit per termin: +Mrekullia

Total: 1396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.976Z

Suedia, 1.5% shanse për në Botëror

Do të duhet një mrekulli e Maltës që Suedia të shkojë në Botërorin 2010. Shanset e tyre për të udhëtuar drejt Afrikës së Jugut verën e ardhshme janë përllogaritur nga kompania suedeze e basteve, "Unibet", sipas së cilës, nëse hedh bast për të, do të fitojë 50-fishin. "Kemi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.529Z

Japoni, përurohettreni-plumb

JAPONI- Mrekullia e fundit e hekurudhave japoneze është i ashtuquajturi “treni-plumb”, Hayabusa, i cili megjithatë është nisur me 7 minuta vonesë.Nuk ka pasur asnjë problem teknik, por për shkak të turmës, me mijëra të apasionua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.654Z

Shqiptaro-Amerikanët, 1.3 milion dollarë për Katedralen "Nëna Terezë"

Në Nju Jork është mbajtur një mbrëmje Gala për grumbullimin e fondeve për Katedralen "Nëna Terezë" në Prishtinë. Siç njofton korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA, kjo mbrëmje solli plotë mirësi, dashuri, lutje e bekim fetar, kushtuar simbolit të shqiptarëve në botën e qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.452Z

Pritet shenjterimi i Nene Terezes

brbr4 shtatori i vitit te ardhshem pritet te sjelle shenjterimin e humanistes shqiptare Nene Tereza Ati i Shenjte Papa Francesku njohu permes nje dekreti mrekulline e dyte te nobelistes se paqes sherimin e nje braziliani qe vuante nga disa tumore ne tru Lajmin e mire per te gjithe besimtaret katoli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.849Z

Kamioni fut nën rrota 3 vjeçarin, e pabesueshme çka ndodh më pas!

Një djalë 3 vjeçar në Kinë është shtypu nga një kamion, por aty ndodh mrekullia. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin fatal, kur një gjyshe po tentonte të kalonte rrugën bashkë me nipin e saj. Një kamion vjen me shpejtësi dhe të moshuarës i merr nga dora karrocën me fëmijën.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.544Z

Noizy takim emocionues me Mirjeten

Reperi nga Shqipëria Rigels Rajku, i njohur si Noizy, ka shumë fanse gjithandej. Noizyn e pëlqen shumë edhe një vajzë nga Podujeva që quhet Mirjeta. Para një kohe kur reperi e kishte takuar, ajo kishte qenë në karrocë si invalide. Asaj kohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.596Z

Rrugët e Bardha, mrekullia e zbuluar prej Çezarit

  Udhëtim të plazhin e virgjër të Palasës, ku ia vlen të shkosh megjithë rrugën e keqe dhe të mundimshme VLORË- Një ditë e planifikuar për në një plazh jo fort të zakonshëm. Kujdes.. atje ka vetëm det dhe zhavor të imtë, asgjë tjetër. Çdo gjë duhet marrë m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama