Rezultate te kerkimit per termin: +Mrekullia

Total: 1396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.467Z

FOTOT/ Mrekullia! Asnjë vrasje në vendin më brutal në botë

El Salvadori është padyshim vendi ku krimi është ulur këmbëkryq. Shteti i Amerikës Qendrore njihet për përplasjet e bandave dhe vrasjet brutale. Më e fuqishmja është MS-13 ose e njohur ndryshe si Mara Salvatrucha, për të cilën TemA bëri një shkrim pak ditë më parë. Por të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.747Z

Mrekullia e lindjes/ Momenti kur një bebe vjen në jetë (FOTO)

(KUJDES: FOTO ME PERMBAJTJE SHQETESUESE) Një fotografe ka kapur momentin e mrekullueshëm kur një bebe vjen në jetë. Fotot janë realizuar përpara se bebja të shohë mamanë e saj për herë të parë. Fotot e danezes Suste Bonnen tregojnë momentin kur ne hyjmë në jetë. 65- vjeçarja pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.410Z

FOTO LAJM- Ja mrekullia infrastrukturore e Sali Berishës

Share Kryeministri Berisha e konsideron infrastrukturën si një nga sukseset e tij më të mëdha, duke thënë se ka ndërtuar mijëra kilometra rrugë. Por, gjërat në terren duket se janë krejt ndryshe. Mjafton të shohësh këto foto që janë shkrepur mëngjesin e sotëm në rrugën Lushnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.792Z

FOTO/ Mrekullia, foshnja lind brenda qeskës amniotike

Mbijetesa e një foshnje, e cila u nxorr nga barku i nënës përmes një operacioni cezarian, ende brenda qeskës amniotike, është cilësuar si një mrekulli nga doktorët. Ngjarja ka ndodhë një spital të Los Angeles ku foshnja lindi 3 muaj para kohe. Askush nuk kishte shpresa se ai do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.901Z

Mrekullia, vogëlushja bie nga kati i shtatë, por mbijeton

Share Një vogëlushe dy vjeçare ka mbijetuar pasi ka rënë nga kati i shtatë, falë fatit që ka rënë në borë dhe nuk ka marrë dëmtime të rënda, raporton agjencia turke e lajmeve Anatolia. Fëmija ka rënë nga tarraca e apartamentit në qytetin Mus, në lindje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.462Z

FOTOT/ Mrekullia 450 mln dollarëshe! Brenda anijes më luksoze në botë

Kjo është cilësuar nga shumë ekspertë si anija turistike më luksoze në botë. Ajo ka kushtuar plotë 450 milionë dollarë. Quhet Exploruesi i 7 detrave dhe është një mrekulli. Luksi pa kufij thuajse të merr mendjen, po ashtu si çmimi për një natë. Ajo mund të mbajë 750 turistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.503Z

FOTOT/ Mrekullia arkitekturore: Ja ndërtesat që garojnë këtë vit

Konkursi RIBA International Prize ka nisur vlerësimin për atë që do të shpallet si ndërtesa më e bukur në botë për këtë vit. Instituti britanik ka përzgjedhur 30 ndërtesa anembanë botës për të vlerësuar se cila prje tyre është më e bukura, raporton CNN. Nga Azerbajxhani në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama