Rezultate te kerkimit per termin: +Muhamed

Total: 2498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.125Z

Revista franceze publikoi karikaturat e profetit Muhamed

E përjavshmja satirike franceze “Charlie Hebdo” publikoi një seri të karikaturave që tallin profetin Muhamed.Karikatura në pjesën e pasme të revistës shfaq profetin lakuriq, ndërsa brenda revistës ka edhe imazhe të tjera.Ministria e Jashtme e Francës ka urdhëruar rritjen e mas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.605Z

Ndërron jetë ish-kampioni i mundjes Muhamed Malo

Ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare ish-kampioni i mundjes dhe biznesmeni Muhamed Malo. Prej disa muajsh Muhamed Malo vuante nga një sëmundje e rëndë, që i mori dhe jetën pasditen e së hënës. Muhamed Malo njihet si një nga kampionët e mëdhenj të sportit të mundjes para viteve 9

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.678Z

Sonte nata e lindjes së Profetit Muhamed (Video)

Më 12 Rabiul-Evvel, të Vitit të Elefantit, sipas kalendarit diellor, 22 Prill 571 lindi Profeti Muhamed. Prandaj, sonte është nata e lindjes së Profetit Muhamed, sipas kalendarit hënor. Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, në këtë natë të rëndësishme për besimtarët mysliman, ka për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Norvegji: Muhamed, emri më përdorur për 2008

Oslo - Emri më i përdorur për djemtë e lindur gjatë vitit 2008 në Oslo të Norvegjisë, është Muhamed. Sipas zyrës Norvegjiane të Statitikave, gjatë vitit 2008 në Oslo kanë lindur 5.217 fëmijë meshkuj. Emri më i preferuar i këtij viti në Oslo ka qenë Muhamed. Plot 120 fëmijëve u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.429Z

Charlie Hebdo riboton karikaturat me profetin Muhamed

brbrSulmet terroriste me pasoje vdekjen e 12 punonjesve te revistes satirike Charli Hebdo mes te cileve gazetare e karikaturiste duket se kane patur efekt te kundert te pjesa e mbetur e stafit te kesaj medie 25 koleget e tyre kane vendosur qe ne numri ne ri te revistes te botojne ne faqen e pare se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.161Z

Pezullohet mësuesja, kërkoi të mbahet zi për Muhamed Merah

Share Një mësuese në Francë është pezulluar pasi u kërkoi nxënësve të mbanin një minutë heshtje për Muhamed Merah, i cili vrau shtatë persona në Francë. Merah vdiq pasi u qëllua nga policia në apartamentin e tij në Tuluzë. Sipas BBC, nxënësit u larguan n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.119Z

Francë, publikohen karikatura të profetit Muhamed

E përjavshmja satirike franceze Charlie Hebdo tha se edicioni i fundit i revistës përmban karikatura të profetit Muhamed.   Botuesi i së përjavshmes, që fillimisht ishte një karikaturist i njohur me emrin Charb, tha se imazhet do të “shokojn&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama