Rezultate te kerkimit per termin: +Muhamed

Total: 2498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Norvegji: Muhamed, emri më përdorur për 2008

Oslo - Emri më i përdorur për djemtë e lindur gjatë vitit 2008 në Oslo të Norvegjisë, është Muhamed. Sipas zyrës Norvegjiane të Statitikave, gjatë vitit 2008 në Oslo kanë lindur 5.217 fëmijë meshkuj. Emri më i preferuar i këtij viti në Oslo ka qenë Muhamed. Plot 120 fëmijëve u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.429Z

Charlie Hebdo riboton karikaturat me profetin Muhamed

brbrSulmet terroriste me pasoje vdekjen e 12 punonjesve te revistes satirike Charli Hebdo mes te cileve gazetare e karikaturiste duket se kane patur efekt te kundert te pjesa e mbetur e stafit te kesaj medie 25 koleget e tyre kane vendosur qe ne numri ne ri te revistes te botojne ne faqen e pare se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.161Z

Pezullohet mësuesja, kërkoi të mbahet zi për Muhamed Merah

Share Një mësuese në Francë është pezulluar pasi u kërkoi nxënësve të mbanin një minutë heshtje për Muhamed Merah, i cili vrau shtatë persona në Francë. Merah vdiq pasi u qëllua nga policia në apartamentin e tij në Tuluzë. Sipas BBC, nxënësit u larguan n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.119Z

Francë, publikohen karikatura të profetit Muhamed

E përjavshmja satirike franceze Charlie Hebdo tha se edicioni i fundit i revistës përmban karikatura të profetit Muhamed.   Botuesi i së përjavshmes, që fillimisht ishte një karikaturist i njohur me emrin Charb, tha se imazhet do të “shokojn&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.377Z

Emri më popullor në Angli nuk është Oliver, por Muhamed

Pak ditë më parë, mediat në Britaninë e Madhe raportuan se emri më popullor në Angli dhe Uells është Oliver. Kështu thonë statistikat zyrtare. Por në të vërtetë, emri më popullor është Muhamed, vetëm se ka një problem: Për shkak të gërmëzimit ai nuk llogaritet si i pari. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.657Z

Dyshja e endrrave Bekham- Muhamed Ali

Janë dy prej sportistëve më popullorë të brezave të tyre. Legjenda e boksit, 70-vjeçari Muhamed Ali dhe ylli anglez I futbollit devid Bekham janë bashkuar për të prezantuar një çmim të ri prestigjoz. Së bashku ata kanë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.785Z

Nderron jete aktori Muhamed Sherri

Ndërron jetë në moshën 62 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë aktori i teatrit “Bylis”, Muhamed Sherri. Aktori ka luajtur 62 role në teatër dhe 12 në filma. Dy muaj më parë Sherri u dekorua nga p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama