Rezultate te kerkimit per termin: +Muhamed

Total: 2498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.707Z

Mekë, miliona besimtarë nisin Haxhin

Arabi Saudite- Meka sot pret 2.5 milionë njerëz, pasi nisi pelegrinazhi vjetor Haxhi. Miliona besimtarë myslimanë nga e gjithë bota do të udhëtojnë drejt vendit të shenjtë që konsiderohet si vendlindja e profetit të tyre Muhamed. Ky pelegrinazh drejt Mekës është një ndër detyrat e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.972Z

Suedi Autoritetet thone se shperthimet jane akte terroriste

Deshmitaret okulare shperndane video amatore nga sulmet e te shtunes ne te cilat duket nje makine qe po digjet e parkuar prane nje qendre aktive tregtare ne kryeqytetin e Suedise Stokholm. Disa shperthime degjohen nga makina e shkaterruar qe autoritetet thone se ishin edhe shperthime gazi. Pak me vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.524Z

Shkodër, zgjidhet myftiu i ri, djali i këngëtares popullore

SHKODER - Djali i këngëtares së njohur shkodrane, Violeta Zefi, do të drejtojë Myftininë e Shkodrës. Muhamed Sytari është emëruar dje, pak ditë pas dorëheqjes së paraardhësit të tij, Ermal Nurja. Ky i fundit nuk pranoi detyrën për shkak të konfliktit mes Komunitetit Mysliman dhe is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.170Z

Hiqen vizat Topalli Dita e sotme eshte Evropa toka e premtuar

TIRAN- Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli tha sot se vendimi per heqjen e vizave erdhi si rezultat i punes dhe reformave te guximshme qe ka bere qeveria dhe punes se shqiptareve. Ne nje dalje publike te saj per te pershendetur votimin e ministarve te BE-se Topalli u shpreh e sigurt se shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.047Z

Masakër në një shkollë në Pakistan, talebanët vrasin mbi 100 persona

Talebanët në Pakistan kanë vrarë 104 persona, ku 84 prej tyre janë fëmijë. Masakra ka ndodhur në një shkollë ushtarake në Peshawar. Nga të dhënat paraprake thuhet se sulmi është kryer nga së paku gjashtë kamikazë të armatosur. Mes talebanëve dhe ushtrisë pati shkëmbim zjarri. G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.329Z

Rrëzimi i avionit/ Zbardhet dëshmia e të mbijetuarit: Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët. Më pas pashë dritë dhe

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez, Karaçi ka përshkruar përvojën e tij të tmerrshme. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte një nga të paktën dy pasagjerët që mbijetuan pasi Airbus A320 i Pakistanit Ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.742Z

Nis ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë, Berisha: Shkëputemi nga ateizmi

Tiranë- E shtuna e 20 prillit, që përkon edhe me një datë të shënuar në kalendarin islam lindjen e Profetit Muhamed, shënoi firmosjen e nisjes së punës për ngritjen e Xhamisë së Madhe në sheshin e Namazgjasë në Tiranë. Kryebashkiaku Lulzim Basha në fjalën e tij tha: Me dashuri t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama