Rezultate te kerkimit per termin: +Muhamed

Total: 2498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.911Z

Muhamed Ali do të varroset me rite myslimane

Funerali i boksierit të ndjerë, Muhammad Ali, do të zhvillohet me rite tradicionale myslimane. Një zëdhënës i familjes së tij ka thënë se shërbesa përkujtimore do të mbahet më 9 qershor në Luizvill të Kentakit, ndërsa varrimi një ditë më vonë. Legjenda e boksit, Muhammad Ali, ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.236Z

FOTOT/ Shuhet legjenda e sportit, Muhamed Ali

Legjenda e boksit Muhamed Ali është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 74-vjeçare. Ai u çua me urgjencë në spital pas problemeve me frymëmarrjen dhe nuk ka mundur tia dalë. Ali ndërroi jetë pas një beteje 32-vjeçare me sëmundjen e Parkinsonit. Ai është cilësuar nga t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.165Z

Nga Zhak, në Muhamed: Më ndryshoni emrin

Shumë njerëz që emigronin në Francë kërkonin të ndryshonin emrin, donin të ishin anonimë në vendin pritës, të fshinin përgjithmonë identitetin e tyre të vjetër për të ndërtuar një jetë të re. Tani, emigrantët e rinj me origjinë afrikane kanë nisur të bëjnë rrugën e kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.556Z

Obama uron Muhamed Alinë për ditëlindjen

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka uruar bokserin e të gjitha kohërave, Muhamed Ali, për ditëlindje, e cila u ndoq nga njerëz të famshëm të botës. “Gëzuar ditëlindjen kampion”, i ka thënë Obama Alis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.400Z

Kur te gjithe perulen per Muhamed Ali

Perulen te gjithe egjiptianet teksa degjojne per te. Muhamed Ali, themeluesi i Egjiptit modern, i lindur nga prinder shqiptare ne Kavala te Greqise, ne vitin 1769, kur Perandoria Osmane sundonte Ballkanin, eshte pasaporte per gjithe shqiptaret qe shkelin ne Egjipt. Te gjithe e njohin. Edhe vocerrake

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.567Z

Lamtumira, Muhamed Aliu përcillet me ceremoni myslimane

Këto pamje prekëse tregojnë funeralin tradiciona mysliman ku me mijëra besimtarë u mblodhën për t'i dhënë lamtumirën e fundit legjendës së boksit Muhamed Ali. Mbi 14,000 besimtarë nga e gjithë bota iu bashkuan shërbesave dhe lutjeve në Kentucky's Freedom Hall gjatë ceremonisë mort

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.559Z

Feste per 70 vjetorin e Muhamed Aliut

Të shtunën në mbrëmje, legjenda e boksit, Muhamed Ali është nderuar nga aktorë, atletë dhe ish-kundërshtarë të tij që u paraqitën në MGM Grand hotel të Las Vegasit, për të festuar 70-vjetorin e njeriut që ndrys

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama