Rezultate te kerkimit per termin: +Muhamed

Total: 2498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.165Z

Nga Zhak, në Muhamed: Më ndryshoni emrin

Shumë njerëz që emigronin në Francë kërkonin të ndryshonin emrin, donin të ishin anonimë në vendin pritës, të fshinin përgjithmonë identitetin e tyre të vjetër për të ndërtuar një jetë të re. Tani, emigrantët e rinj me origjinë afrikane kanë nisur të bëjnë rrugën e kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.556Z

Obama uron Muhamed Alinë për ditëlindjen

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka uruar bokserin e të gjitha kohërave, Muhamed Ali, për ditëlindje, e cila u ndoq nga njerëz të famshëm të botës. “Gëzuar ditëlindjen kampion”, i ka thënë Obama Alis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.400Z

Kur te gjithe perulen per Muhamed Ali

Perulen te gjithe egjiptianet teksa degjojne per te. Muhamed Ali, themeluesi i Egjiptit modern, i lindur nga prinder shqiptare ne Kavala te Greqise, ne vitin 1769, kur Perandoria Osmane sundonte Ballkanin, eshte pasaporte per gjithe shqiptaret qe shkelin ne Egjipt. Te gjithe e njohin. Edhe vocerrake

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.567Z

Lamtumira, Muhamed Aliu përcillet me ceremoni myslimane

Këto pamje prekëse tregojnë funeralin tradiciona mysliman ku me mijëra besimtarë u mblodhën për t'i dhënë lamtumirën e fundit legjendës së boksit Muhamed Ali. Mbi 14,000 besimtarë nga e gjithë bota iu bashkuan shërbesave dhe lutjeve në Kentucky's Freedom Hall gjatë ceremonisë mort

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.559Z

Feste per 70 vjetorin e Muhamed Aliut

Të shtunën në mbrëmje, legjenda e boksit, Muhamed Ali është nderuar nga aktorë, atletë dhe ish-kundërshtarë të tij që u paraqitën në MGM Grand hotel të Las Vegasit, për të festuar 70-vjetorin e njeriut që ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.125Z

Revista franceze publikoi karikaturat e profetit Muhamed

E përjavshmja satirike franceze “Charlie Hebdo” publikoi një seri të karikaturave që tallin profetin Muhamed.Karikatura në pjesën e pasme të revistës shfaq profetin lakuriq, ndërsa brenda revistës ka edhe imazhe të tjera.Ministria e Jashtme e Francës ka urdhëruar rritjen e mas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.605Z

Ndërron jetë ish-kampioni i mundjes Muhamed Malo

Ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare ish-kampioni i mundjes dhe biznesmeni Muhamed Malo. Prej disa muajsh Muhamed Malo vuante nga një sëmundje e rëndë, që i mori dhe jetën pasditen e së hënës. Muhamed Malo njihet si një nga kampionët e mëdhenj të sportit të mundjes para viteve 9

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama