Rezultate te kerkimit per termin: +Mynih

Total: 2868
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.906Z

Misteri Lahm: Çfarë fshihet pas dorëheqjes së tij?

Dorëheqja e kapitenit të Bayern-it, Philipp Lahm ka shtuar akoma më shumë retë e zeza në Mynih. Pas ndeshjes në Kupë me Wolfsburg-un (1-0), mbrojtësi gjerman dje njoftoi zyrtarisht se në fund të këtij sezoni do të varë këpucët në gozhdë, edhe pse kontrata e tij aktuale me klubin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.484Z

Edhe shqiptarët kërkojnë azil, kapen duke shkuar në Gjermani

Policia e Vlorës ka ndalur sot në port qindra qytetarë të cilët pretendonin të niseshin me autobusë në drejtim të Gjermanisë për të kërkuar azil. Mësohet se policia ka ndaluar mesditën e sotme 6 autobusë me rreth 600 sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.961Z

John Kerry në Tiranë më 14 shkurt, takime me krerët e lartë të shtetit

Më 14 shkurt, Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry viziton vendin tonë. Kerry do të takohet në Tiranë me udhëheqës të lartë të qeverisë për të diskutuar bashkëpunimin e mëtejshëm mes dy vendeve dhe  integrimin  euroatlantik të Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.441Z

PEGIDA protesta kundër refugjatëve: “Merkel, gruaja më e rrezikshmja në botë” (Video)

Qindra aktivistë të PEGIDA-s (Patriotët Evropian kundër Islamizimit të Perëndimit) kanë marshuar nëpër Mynih e Dresden të Gjermanisë për të kundërshtuar turmat e refugjatëve që po hyjnë në Gjermani. Ata kan&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.901Z

Kapllani shënon në humbjen e ekipit, Hasi drejt stolit të kombëtares belge

Edmond Kapllani dhe Valdet Rama kanë mbajtur lart flamurin shqiptar në Bundesliga 2 në Gjermani. Sulmuesi durrsak i FSV Frankfurt ka shënuar sot ndaj pretendetëve të Bokum, në një ndeshje ku skuadra e tij është shpartalluar 1-5. Rama shkëlqen p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.153Z

May përjashton mundësinë e një referendumi të dytë për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se nuk do të ketë kthim mbrapa në votimin për Brexit. Në fjalimin e saj në konferecën në Mynih, ajo ka qenë e qartë në deklaratat për vendosmërinë e Britanisë së Madhe për tu larguar nga BE-ja. Ne jemi duke u larguar nga BE-ja dhe nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.455Z

Gjermania hedh bazat për krijimin e ushtrisë europiane

Gjermania synon krijimin e nj ushtrie europiane e cila do t jet nn kontrollin e parlamentit. Sipas ministrit t Jashtm gjerman Guido Vestervele, i cili sht i pranishm n konferencn pr sigurin n Mynih, nj lider botror do t ket mundsin t reagoj m shpejt ndaj krizave. Faktikisht, ekziston nj mission i pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama