Rezultate te kerkimit per termin: +Mynih

Total: 2868
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.441Z

PEGIDA protesta kundër refugjatëve: “Merkel, gruaja më e rrezikshmja në botë” (Video)

Qindra aktivistë të PEGIDA-s (Patriotët Evropian kundër Islamizimit të Perëndimit) kanë marshuar nëpër Mynih e Dresden të Gjermanisë për të kundërshtuar turmat e refugjatëve që po hyjnë në Gjermani. Ata kan&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.901Z

Kapllani shënon në humbjen e ekipit, Hasi drejt stolit të kombëtares belge

Edmond Kapllani dhe Valdet Rama kanë mbajtur lart flamurin shqiptar në Bundesliga 2 në Gjermani. Sulmuesi durrsak i FSV Frankfurt ka shënuar sot ndaj pretendetëve të Bokum, në një ndeshje ku skuadra e tij është shpartalluar 1-5. Rama shkëlqen p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.153Z

May përjashton mundësinë e një referendumi të dytë për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se nuk do të ketë kthim mbrapa në votimin për Brexit. Në fjalimin e saj në konferecën në Mynih, ajo ka qenë e qartë në deklaratat për vendosmërinë e Britanisë së Madhe për tu larguar nga BE-ja. Ne jemi duke u larguar nga BE-ja dhe nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.455Z

Gjermania hedh bazat për krijimin e ushtrisë europiane

Gjermania synon krijimin e nj ushtrie europiane e cila do t jet nn kontrollin e parlamentit. Sipas ministrit t Jashtm gjerman Guido Vestervele, i cili sht i pranishm n konferencn pr sigurin n Mynih, nj lider botror do t ket mundsin t reagoj m shpejt ndaj krizave. Faktikisht, ekziston nj mission i pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.058Z

Bajerni lidh kontratë me të rinjtë Myler dhe Badstyber

Mynih - Tomas Myler dhe Holger Badstyber janë dy futbollistët më të rinj që kanë lidhur kontratë me Bajernin e Mynihut. Futbollistët janë të moshës 19-vjeçare, dhe aktualisht janë pjesë e ekipit të të rinjve. Myler është sulmues, ndërsa Badstyber është mbrojtës. Sipas faqes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.019Z

Bajerni mohon transferimin e Riberisë tek Çelsi

Mynih - Bajerni i Mynihut mohon të gjitha spekulimet e fundit për një marrëveshje me Çelsin për futbollistin Frank Riberi. Mediat angleze publikuan se londinezët kanë arritur një marrëveshje prej 50 milionë eurosh me klubin bavarez. Por, përfaqësuesit e Bajernit kanë hedhur posht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.841Z

Basha: Data konkrete, në 2014 do të jemi në BE

Integrimi i plotë i Shqipërisë tashmë ka një datë konkrete kur mund të përfundojë, viti 2014. Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha, deklaroi dje nga Konferenca e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë, se i është konfirmuar nga homologu i tij çek, Karel Schwarcenberg, se në Samitin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama