Rezultate te kerkimit per termin: +Mynih

Total: 2868
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.551Z

Sulmuesi Lushku, te Mynih 1860

Sulmuesi i talentuar, Kushtrim Lushku, është bashkuar me Mynih 1860. Shqiptari nga Kosova, që gjatë sezonit të kaluar luante me FC Drenicën, ka firmosur kontratë 3-vjeçare (deri në vitin 2012) me skuadrën e Bundesligës II gjermane. "Kushtrimi është një lojtar me potencial mjaft të ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.513Z

FOTOT e shqiptarëve të vrarë në Mynih

Tre shqiptarë kanë humbur jetën mbrëmjen e djeshme nga sulmi i një të riu iranian. Ata janë Dijamant Zabergja, Sabina Sulaj dhe Armela Segashi. Kanë qenë vetë familjarët që kanë konfirmuar vdekjen e të rinjve shqiptarë. Sulmi i ndodhur në një fast-food i mori jetën 9 personave d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.229Z

Skela: Jam prane nenshkrimit me Mynih 1860

Ervin Skela pritet qe pas ndeshjes me Suedine te nise bisedimet me klubin e Bundesliges II ne Gjermani, per t'u bashkuar fillimisht ne stervitje. Me tej fantazisti kuqezi do te jete ne pritje te rihapjes se merkatos se dimrit, per t''u federuar me Mynih 1860. I ndodhur ne pergatitoren nje javore te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.913Z

Nje orkester mbareshqiptare debuton ne Mynih

Fatjoni Albiona Zerina - ata ende nuk e kane mbushur dekaden e pare te jetes se tyre dhe nje pjese te femijerise e kane kaluar neper spitale. Ata jane vetem 3 nga gjithsej 130 femijet e semure kryesisht nga zemra qe kane arritur te kurohen deri tani fale donacioneve te mbledhura nga koncertet bamir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.603Z

Mbrëmje shqiptare në Mynih

Një mbrëmje kushtuar kulturës shqiptare zhvillohet sot në Mynih, Gjermani. Letërsi, muzikë, debat mbi zhvillimet në artin shqiptar dhe kuzhinë tradicionale. Pas hapjes së ekspozitës "Someëhere far, far aëay", në "Lothringer 13/ Gallery", kuruar nga artistja Adela Demetja, me punë të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.355Z

Migjeni në Mynih

Me rastin e 100-vjetorit të lindjes së poetit të njohur shqiptar, Millosh Gjergj Nikolla, më i njohur nga lexuesit me pseudonimin Migjeni, organizatat dhe shoqatat shqiptare të Mynihut organizojnë një mbrëmje përkujtimore për këtë personalitet të shquar të viteve të 30’a, themelu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.508Z

MPJ apel qytetarë kosovarë në Mynih

" Ministria e Punëve të Jashtme i këshillon të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, që ndodhen në rajonin ku ka ndodhur sulmi t'i shmangen lëvizjeve. MPJ po e percjell me shqetësim situatën dhe është informuar nga Konsullata në Mynih se zona ku ka ndodhur sulmi është e b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama