Rezultate te kerkimit per termin: +Myzeqes

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.130Z

Ja si të shfrytëzojmë cdo cm tokë për mbjellje-FOTO

TIRANË-Fushata ka nisur dhe bashkë me të dhe një fushatë me foto nga më të çuditshmet në rrjete sociale. Një e tillë e postuar dhe në një faqe personale të Facebook, të një prej politikanëve, është dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.745Z

Bordi i Kullimit ne Fier angazhohet per mirefunksionim te sistemit vadites

Bordi i Kullimit në Fier është angazhuar për një mirëfunksionim të sistemit vaditës në rrethin e Fierit. 70% e tokave bujqësore ne zonën e Myzeqesë vaditen nga kanali kryesor Vjosë-Levan Fier. Kapaciteti i kanalit dhe angazhimi i bor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.681Z

Kodiku i Fierit, dokument unikal

FIER- Kodiku i Fierit, pjesë e fondit të 488 kodikëve të Shqipërisë, i përdorur gjatë viteve 1815-1843, ka shërbyer për të shkruar aktet e fejesës së banorëve të krishterë të Myzeqesë, si dhe fshatrave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.965Z

Nderohet koreografi Shaqir Seci

Koncerti Ansambli “Myzeqeja”, në skenë për festat e fundvitit Ansambli “Myzeqeja” i Fierit, mbrëmjen e së shtunës ka vënë në skenë një shfaqje premierë në skenën e teatrit “Bylis”. Artistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.147Z

Lushnje mbiprodhim gruri

Rreth 80 mijë kuintalë grurë më shumë se një vit më parë pritet të merren nga bujqërit e rrethit të Lushnjës. Prej ditesh në zonën e Myzeqesë vijon korja e grurit per kete vit dhe mbi 100 autokombajna po punojne per te mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.148Z

Lushnjë, aksion për pastrimin ekanaleve kulluese, 15 vite të bllokuar

LUSHNJE- Bordi i kullimit në Lushnjë ka nisur një aksion për pastrimin e kanaleve kulluese në fushën e Myzeqesë, të cilat kanë 15 vjet të bllokuara. Drejtori i këtij institucioni, Ledio Gjyla i shoqëruar edhe nga deputeti Socialist i qarkut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.145Z

FRD mberrin ne Fier

Forca politike, Fryma e Re Demokratike krijon degen e saj ne qytetin e Fierit. Pjestarë të grupit nismëtar të kësaj force politike zhvilluan pasditen e së shtunës një takim me simpatizantë dhe dashamirës të grupimit më të ri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama