Rezultate te kerkimit per termin: +Myzeqes

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.668Z

Karkaleci shfaqet ne Lushnje

Mbas dëmtimit në disa zona në veri dhe në jug-lindje të vendit, dëmet nga karkaleci po shfaqen edhe në zonën e Myzeqesë. Karkaleci ka dëmtuar qindra hektarë tokë bujqësore në Tërbuf të Lushnjes. Fermerët n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.500Z

Vlorë, bora e papritur bllokon Qafën e Llogarasë në mbrëmje

VLORE - Mbasditen e sotme, përveç reshjeve dhe përmbytjeve në zonën e Myzeqesë, probleme pati edhe në zonat malore të qarkut të Vlorës. Qafa e Llogarasë u gjend papritur sot nën reshjet e dendura të dëborës duke bllokuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.175Z

Tomorri qendron ne Superlige

Pas goditjes së 11 metërshave Tomorri ka fituar të drejtën të qëndrojë në Superligë, ndërkohë që Besëlidhja edhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Kategorinë e Parë. Koha e rregullt e ndeshjes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.193Z

Nga vrasja e Tur Dajes te lufta ndaj shtetit

Historia Historia e Bandës së Lushnjës i ka fillimet në vitin 1997. Organizata e Alfred Shkurtit, alias Aldo Bare, mbase nuk do të kishte ekzistuar, nëse ai, ish-shoqërues i ministrit të Brendshëm gjatë viteve 1988–1991, nuk do të ishte i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.852Z

Për 8 muaj 34.583 persona kanë vizituar Kalanë e Beratit

Sipas të dhënave të Drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare në Berat ka rritje të numrit të vizitorëve nga viti në vit që vizitojnë kalanë e këtij qyteti, që është një nga monumentet më të bukura dhe të rëndësishme të historisë dhe kulturës shqiptare. I quajtur dhe Alb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.364Z

Toka të lëna djerrë në Fier, shkak emigrimi dhe kostoja e përdorimit

Dhjetëra hektarë tokë bujqësore në Fier janë braktisur duke lënë sipërfaqe të tëra krejtësisht djerrë. Tokat bujqësore të Myzeqesë, apo sipërfaqe në tjera në komunën Topojë, Seman, Qëndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.323Z

Dy të vrarë në zonën e Myzeqesë

I ekzekutuari është shtetasi Lulzim Heqimaj, 45-vjeç. Viktima është qëlluar me pesë plumba, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Në vendin e ngjarjes shkuan forcat e rendit, të cilat morën në pyetje dëshmitarët okularë. Dyshohet se shkak i vrasjes është ajo e hakmarrjes. Një tj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama