Rezultate te kerkimit per termin: +Myzeqes

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.364Z

Toka të lëna djerrë në Fier, shkak emigrimi dhe kostoja e përdorimit

Dhjetëra hektarë tokë bujqësore në Fier janë braktisur duke lënë sipërfaqe të tëra krejtësisht djerrë. Tokat bujqësore të Myzeqesë, apo sipërfaqe në tjera në komunën Topojë, Seman, Qëndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.323Z

Dy të vrarë në zonën e Myzeqesë

I ekzekutuari është shtetasi Lulzim Heqimaj, 45-vjeç. Viktima është qëlluar me pesë plumba, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Në vendin e ngjarjes shkuan forcat e rendit, të cilat morën në pyetje dëshmitarët okularë. Dyshohet se shkak i vrasjes është ajo e hakmarrjes. Një tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.950Z

Meta Kemi plan per rimekembjen e bujqesise

Në takimin me banorë të komunave Tërbuf, Krutje, Gradisht, e Golem në Lushnjë, Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta renditi zbuloi disa nga masat e LSI-së për rimëkëmbjen e bujqësisë. “Që nga subvenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.245Z

Lushnje domatet nuk shiten

Eksportet e prodhimeve bujqësore të zonës së Myzeqesë kanë rënë këtë vit në mënyrë drastike. Për javë të tëra shumë pak eksportues blinin prodhimet e fermerëve të zones, ndërsa prej katër di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.729Z

Fermeret ankohen per ccedilmimet

Muaji tetor është muaji i mbjelljeve dhe fermerët po shfrytëzojnë motin e mirë për të mbjellë arat në këto ditë vjeshte. Në Gradishtë të Lushnjës shumë nga banorët kanë dalë me humbje me mis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.481Z

'Netët apolloniane’, krijuesit në kishën e Shën Mërisë

FIER- Dita e 6-të e festivalit të ‘Archeo-s’, vazhdoi sot me një show poetik si dhe me festivalin e muzikës korale, organizuar në ambientet e kishës së Shën Mërisë, në qytetin antik të Apollonisë. Rreth 30 shkrimtar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.322Z

Myzeqeja e tera nen uje

Rreshjet e pandërprera të shiut dhe bllokimi i kanalizimeve nga inertet kanë përmbytur sipërfaqe të tëra toke në fushat e Myzeqesë. Më të dëmtuara janë zonat e Tërbufit që kanë marrë pamjen e një k&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama