Rezultate te kerkimit per termin: +Myzeqes

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.323Z

Dy të vrarë në zonën e Myzeqesë

I ekzekutuari është shtetasi Lulzim Heqimaj, 45-vjeç. Viktima është qëlluar me pesë plumba, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Në vendin e ngjarjes shkuan forcat e rendit, të cilat morën në pyetje dëshmitarët okularë. Dyshohet se shkak i vrasjes është ajo e hakmarrjes. Një tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.950Z

Meta Kemi plan per rimekembjen e bujqesise

Në takimin me banorë të komunave Tërbuf, Krutje, Gradisht, e Golem në Lushnjë, Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta renditi zbuloi disa nga masat e LSI-së për rimëkëmbjen e bujqësisë. “Që nga subvenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.245Z

Lushnje domatet nuk shiten

Eksportet e prodhimeve bujqësore të zonës së Myzeqesë kanë rënë këtë vit në mënyrë drastike. Për javë të tëra shumë pak eksportues blinin prodhimet e fermerëve të zones, ndërsa prej katër di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.729Z

Fermeret ankohen per ccedilmimet

Muaji tetor është muaji i mbjelljeve dhe fermerët po shfrytëzojnë motin e mirë për të mbjellë arat në këto ditë vjeshte. Në Gradishtë të Lushnjës shumë nga banorët kanë dalë me humbje me mis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.481Z

'Netët apolloniane’, krijuesit në kishën e Shën Mërisë

FIER- Dita e 6-të e festivalit të ‘Archeo-s’, vazhdoi sot me një show poetik si dhe me festivalin e muzikës korale, organizuar në ambientet e kishës së Shën Mërisë, në qytetin antik të Apollonisë. Rreth 30 shkrimtar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.322Z

Myzeqeja e tera nen uje

Rreshjet e pandërprera të shiut dhe bllokimi i kanalizimeve nga inertet kanë përmbytur sipërfaqe të tëra toke në fushat e Myzeqesë. Më të dëmtuara janë zonat e Tërbufit që kanë marrë pamjen e një k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.323Z

Shqipëri, Myzeqeja e tëra nën ujë

Rreshjet e pandërprera të shiut dhe bllokimi i kanalizimeve nga inertet kanë përmbytur sipërfaqe të tëra toke në fushat e Myzeqesë. Më të dëmtuara janë zonat e Tërbufit që kanë marrë pamjen e një kënete,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama