Rezultate te kerkimit per termin: +Myzeqes

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.681Z

Kodiku i Fierit, dokument unikal

FIER- Kodiku i Fierit, pjesë e fondit të 488 kodikëve të Shqipërisë, i përdorur gjatë viteve 1815-1843, ka shërbyer për të shkruar aktet e fejesës së banorëve të krishterë të Myzeqesë, si dhe fshatrave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.965Z

Nderohet koreografi Shaqir Seci

Koncerti Ansambli “Myzeqeja”, në skenë për festat e fundvitit Ansambli “Myzeqeja” i Fierit, mbrëmjen e së shtunës ka vënë në skenë një shfaqje premierë në skenën e teatrit “Bylis”. Artistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.147Z

Lushnje mbiprodhim gruri

Rreth 80 mijë kuintalë grurë më shumë se një vit më parë pritet të merren nga bujqërit e rrethit të Lushnjës. Prej ditesh në zonën e Myzeqesë vijon korja e grurit per kete vit dhe mbi 100 autokombajna po punojne per te mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.148Z

Lushnjë, aksion për pastrimin ekanaleve kulluese, 15 vite të bllokuar

LUSHNJE- Bordi i kullimit në Lushnjë ka nisur një aksion për pastrimin e kanaleve kulluese në fushën e Myzeqesë, të cilat kanë 15 vjet të bllokuara. Drejtori i këtij institucioni, Ledio Gjyla i shoqëruar edhe nga deputeti Socialist i qarkut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.145Z

FRD mberrin ne Fier

Forca politike, Fryma e Re Demokratike krijon degen e saj ne qytetin e Fierit. Pjestarë të grupit nismëtar të kësaj force politike zhvilluan pasditen e së shtunës një takim me simpatizantë dhe dashamirës të grupimit më të ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.086Z

Lushnje eksportohen prodhimet e fermereve

Tregtarët e perimeve të Myzeqesë kanë nisur të shpërndajnë pothuajse në gjithë Europën prodhimet e fermerëve të Lushnjës. Ne qendren e grumbullimit ne Lushnje eshte ngritur edhe nje linje perpunimi dhe ambalazhimi provizore p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.084Z

Eksporti i perimeve tregtaret Grumbullim prodhimit

Tregtarët e perimeve të Myzeqesë kanë nisur të shpërndajnë pothuajse në gjithë Europën prodhimet e fermerëve të Lushnjës. Ne qendren e grumbullimit ne Lushnje eshte ngritur edhe nje linje perpunimi dhe ambalazhimi provizore p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama