Rezultate te kerkimit per termin: +Nacional

Total: 5983
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Formohet Këshilli Nacional i Shqiptarëve të Luginës

Preshevë Të shtunën, në Bujanoc, nga kuvendarët e Partisë për Veprim Demokratik, është themeluar Kuvendi i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës.Me këtë rast, pa ndonjë kundërkandidat, Galip Beqiri, ish-kryetar i Bashkësisë lokale të Tërrnocit, dhe aktivi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Rugova - Programi nacional-kulturor

Formimi intelektual dhe shkencor i dr. Rugovës ndërlidhet ngushtë me kërkimin në arketipat e kulturës dhe të identitetit shqiptar. Njohja e kulturës orale, këngëve kreshnike, Kanunit etj., pastaj njohja dhe identifikimi me figurat e mëdha të kulturës e të historisë kombëtare i shërb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.671Z

Marine Le Pen kryetare e Frontit Nacional

Marine le Pen e njoftoi ne nje kongres partie ne Tours ndryshimin i cili u realizua permes nje anketimi te rreth 22.000 anetareve te partise. Me ne krye 42-vjecaren terheqese e cila ka te njejtin qendrim si babai i saj ne lidhje me imigracionin dhe kunder Evropes partia pritet te kete nje shtim te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.064Z

Sporting mund Nacional

brbrSportingu i Lisbones mundi Nacional ne javen e 5 te kampionatit portugez duke mbajtur te njejtin hap me kryesuesit e Portos Ne Hoze Alvelade te zotet e shtepise fituan me rezultat minimal 1-0 por nje rezultat mese i mjaftueshem per tu ngjitur ne kuoten e 13 pikeve ne vendin e pare Nje ndeshje qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.817Z

Krishtlindjet dhe nacional-socialistët

Ekspozita "Natë jo plotësisht e shenjtë" tregon kujtime nga festa e Krishtlindjeve në Gjermani nga koha e dy luftërave botërore: relikte, fotografi, kartolina dhe pamflete. Ato portretizojnë me saktësi politizimin e Krishtlindjeve nga liderët e Gjermanisë së asaj kohe. Gjatë Luftës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Nehat Mustafa, koordinator nacional për sigurinë kibernetike

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi i dytë i grupit punues për implementimin e Strategjisë Shtetërore për Sigurinë Kibernetike dhe Planin e Veprimit 2016-2019. Në këtë takim u bë e ditur se me vendim të ministrit të Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, është caktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.622Z

Miqësore, Dinamo – Nacional Madeira 1-0

Dinamo, kampionia e Shqipërisë, fitoi 1-0 miqësoren me Nacional Madeira të Portugalisë në Pohorje të Sllovenisë. Golin e vetëm të takimit e shënoi Erjon Xhafa në minutën e 80-të. Kjo ishte dhe ndeshja e fundit miqësore e bluve gjatë grumbullimit të dytë në Maribor të Sllovenisë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama