Rezultate te kerkimit per termin: +Nafts

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.562Z

Qeveria amerikane i dërgon BP-s faturën e parë të dëmit

Qeveria amerikane i ka drguar koncernit energjetik t nafts BP, faturn e par t dmit prej 69 milion dollarsh. Me kt do duhet t'i hiqet taksapaguesve barra e luftimit t katastrofs t shkaktuar nga rrjedhja e pandalshme e nafts, tha nj zdhns i Presidentit amerikan n Uashington. Me tentativn e fundit, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Mosk, bursa mbyllet ende pa u hapur

Pas rnies nn 90 dollar t mimit t nafts dhe pas shokut q shnoi nj dit m par, bursa e Mosks sht mbyllur sot ende pa u hapur. Autoritet kan urdhruar q n orn lokale 13:00 t mbyllet bursa, e cila dje shnoi edhe rnien m t lart t kryeqyteteve botrore, me 19.1 pr qind. Ekspertt flasin se shkak i rnies s kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.131Z

Referenc n blerjen e nafts; po n blerjen nga institucionet pse jo?

Vladimir Puka N nj koment t Agjencis Internacionale t Energjis IEA referuar nga Euronews.net kt jav, çmimet ende t larta t Nafts Brut krcënojn shrimin e ekonomis duke grryer krkesen pr nnproduktet e saj; pr pasoj parashikohen reduktime t metejshme t krkesave t paktn deri n fund t vitit. Ndrkohë B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Albpetrol shlyen 8.1 milionë USD detyrime ndaj buxhetit të shtetit në katër muaj

Kompania shtetrore e prodhimit t nafts, “Albpetrol”, ka prodhuar 50.328 ton naft n katr muajt e par t vitit 2010, nga 45.905 ton t programuar. E thn n prqindje, prodhimi i nafts nga “Albpetrol” pr kt periudh sht 109.64 pr qind. Kjo bhet e ditur n nj inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Shqipria e pasur me naft dhe gaz natyror

Kompania zvicerane e nafts, Manas Petrolium, kapublike krkimet e kompanis Gustavson lidhur me rezervat e nafts dhe gazit n Shqipri. Raporti i cili kakrkime n pjesn qndrore dhe veriore t Shqipris ka arritur n prfundimin se aty mund t gjenden rreth 3 miliard fui gaz. Perspektiva e burimeve t tilla duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.896Z

Bankers Petroleum, investimi në 2010-n, 15 milionë $ në sektorin e naftës

Drejtuesit e kompanisë kanadeze takohen me Kryeministrin Kompania kanadeze Bankers Petroleum do t rris vlern e kapitalit investues n Shqipri. Pr vitin 2010, vlera e investimit n sektorin e nafts nga kjo kompani do t shkoj rreth 115 milion dollar. Ky fakt iu b i ditur dje Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Albpetrol në krizë, pa rroga që nga maji

Rreth 4200 nafttar mbeten pa rroga. Akuzojn sindikatn se shtpal me kompanin Punonjsit e kompanis shtetrore t nafts, “Albpetrol”, kan tre muaj pa marr pagat. Atyre u sht premtuar shprndarja e pagave n datat q kan qen t prcaktuara, por q prej muajit maj 4200 nafttar nuk kan marr asnj lek.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama