Rezultate te kerkimit per termin: +Nafts

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

mim rekord i nafts

mimi i nafts ka arritur n shifra rekord. N Ne York mimi pr nj fui naft ka arritur n 130 dollar, i llogaritur ky si mimi m lart n historin e arit t zi. Ekspertt e ekonomis kan hedhur dyshimet se oferta nuk i prgjigjet krkess, gj kjo q sipas tyre mund t bhet burim i krizave t caktuara. Prodhimi i kufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

mendet tregu i nafts, 145 lek/litr

Pr her t par n tregun vendas cmimi i nafts ka barazuar at t benzins. Sot nafta ka kapur shifrn e 145 lekve pr litr duke vendosur kshtu nj rekord t ri n vend. Sic msohet, edhe cmimet e tjera t hidrokarbureve kan pasur nj rritje domethnse. Sipas specialistve derisa prodhimi vendas nuk do t arrij zbus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Vazhdon katastrofa ekologjike në Gjirin e Meksikës

Katastrofa e nafts n Gjirin e Meksiks ka hyr n javn e tret, ndrsa zyrtart nuk po gjejn nj zgjidhje pr t ndalur rrjeshjen e nafts 1.500 metra nn siprfaqen e ujit. Q nga 20 prilli kur shprtheu platforma e nafts, t paktn 15 milion litra naft kan rrjedhur n gji duke dmtuar brigjet amerikane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Nafta s shpejti 250 USD

mimi i fuis s nafts do t shkoj n 250 dollar, kundrejt 146 q sht aktualisht, vlersoi drejtori i prgjithshm i gjigandit rus t gazit Gazprom, Alexe Miller, q parashikon nj rritje t krahasueshme edhe pr gazin. "Ne parashikojm q mimi i nafts t arrij s afrmi n 250 dollar pr fui. N kt rast, mimi i gazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Amerikano-zvicrant blejn ARMO-n

Konsorciumi amerikano-zvicran ka fituar tenderin ndrkombtar pr t bler 85% t kompanis shtetrore t nafts dhe gazit n Shqipri. Rafineria e nafts n Teksas dhe grupi energjitik Mercuria n Gjenev, fituesit e tenderit, paguan 197 milion dollar pr kompanin shtetrore t nafts dhe gazit ARMO, njoftoi Ministria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Nafta e vendit, me çmimet e bursës ndërkombëtare

Produktet e Albpetrolit, në treg me çmimet burse Tregu shqiptar i karburanteve t prodhuara n vend do t’u referohet mimeve t burss ndrkombtare pr prcaktimin e mimit. Bhet fjal pr produktet hidrokarbure t prodhuara nga kompania “Albpetrol”, e cila tashm ka hyr dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Rritet çmimi i naftës, arrin nivelin më të lartë në 17 muaj

mimi i nafts n tregun botror ka njohur nivelin m t lart n 18 muajt e fundit. Nj fui naft e paprpunuar u shit me 83.76 dollar, shifra m e lart q nga tetori i vitit 2008. mimi i nafts ka tendenc t rritet sa her bie vlera e dollarit dhe rritjes s euros. Monedha europiane u kmbye me 1.35 dollar t mrkurn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama