Rezultate te kerkimit per termin: +Naim +Ternava

Total: 75
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.786Z

Ternava: Njohje te tjera nga vendet islamike

Myftiu i Kosoves, Naim Ternava ka shprehur bindjen e tij se pas Arabise Saudite procesi i njohjes se pavaresise nga vendet islamike do te vijoje me ritme te shpejta. “Besoj se te gjitha vendet nga organizata e Konferences Islamike do te njohin Kosoven kohe pas kohe”, ka dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.682Z

Pavaresia, Ternava kerkon lobingun e Arabise

Myftiu i Kosoves, Naim Ternava i ka kerkuar Arabise Saudite qe te loboje ne boten islamike per njohjen e pavaresise se Kosoves. Ternava, i cili ndodhet prej disa ditesh ne Riad te Arabise Saudite, me ftese te Pallatit Mbreteror, eshte takuar me princin Abdullah Bin Abdul Aziz. Myftiu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.591Z

Ternava Festa forcon besimin e humanizmin

Besimtaret myslimane ne Prishtine po festojne diten e Kurban Bajramit duke u falur e lutur ne Xhamine e Madhe te kryeqytetit kosovar. Kryetari i Bashkesise Islame myftiu Naim Ternava ka uruar kosovaret per kete feste e cila sipas tij forcon ndjenjen e besimit dhe humanizmit. Dita e Kurban Bajramit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.214Z

Ternava uron besimtaret per Fiter-Bajramin

Kryetari i Bashkesise Islame te Kosoves, myftiu Naim Ternava ka uruar te gjithe besimtaret myslimane me rastin e festes se Fiter-Bajramit per gezim, harmoni, paqe dhe lumturi ne cdo familje. Ne nje mesazh drejtuar te shtunen besimtareve myslimane me rastin e perfundimit te muajit te shenj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Ternava uron besimtaret per festen e Kurban Bajramit

Nga Express me 15 nentor 2010 ne ora 1244 Kryetari i Bashkesise Islame te Kosoves myftiu Naim Ternava ka uruar te gjithe besimtaret myslimane me rastin e festes se Kurban-Bajramit duke dhene porosine qe edhe ne kete feste te mbizoteroje toleranca e dashuria ndernjerezore dhe humaniteti. Nepermje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.423Z

Ternava Vrasja ne Frankfurt - krim makaber ndaj ushtareve te pafajshem

Ne Kosove nje nume i madh qytetaresh por edhe personalitetesh politike e fetare kane vazhduar te nenshkruhen ne librin e ngushellimeve te hapur ne ambasaden amerikane ne nderim te ushtareve amerikane te vrare ne incidentin e se merkures ne Gjermani. Te gjithe ata e kane denuar ashper kete ngjarje. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

Kurban Bajrami urime nga Muca dhe Ternava

Besimtaret myslimane pergatiten per festen e shenjte te Kurban Bajramit. Me kete rast kryetari i Komunitetit Mysliman Selim Muca uroi te gjithe besimtaret shqiptare. Kurban Bajrami eshte dita kur duhet te manifestohet sakrifica dhe devotshmeria ndaj Zotit. Festa kete vit perkon me 20-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama