Rezultate te kerkimit per termin: +Nderi

Total: 7028
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.475Z

Pedroza konfirmon pjesemarrjen e garen e Moto GP

Dani Pedroza ka konfirmuar pjesemarrjen e tij ne garen e pare te boterorit te Moto Gp. Piloti i Honda Respol ka deklaruar se eshte rikuperuar plotesisht dhe ishte i gatshem qe ne garen e pare qe do zhvillohet ne Katarr. Sipas tij pavaresisht demtimit objektivi paresor mbetet nje vend nderi ne fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.765Z

Hotel Rogner dhuron 2 milionë lekë

Pronari i hotel “Rogner”, njëkohësisht konsull nderi i Shqipërisë në Austri, z.Robert Rogner, dhuroi një çek prej 2 milionë lekësh për banorët e prekur nga përmbytjet në Qarkun e Shkodrës. Ky çek iu dorëzua organizatës humanitare, "Malteser Ndihmon në Shqipëri", me qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.048Z

Prezantohet Red Bull

Skuderia e Red Bullit ka bere prezantimin e makines se re qe do marre pjese ne boterorin e ardhshem.Kjo makine eshte quajtur RB5 dhe eshte projektuar sipas rregullave te reja te FIAS.Prezantimi eshte bere ne Spanje nga piloti gjerman Wetel.Sipas drejtuesve te Red Bullit tashme kjo skuderi do pretend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.299Z

Gjenerali amerikan Wesley Clark qëndron sot në Kosovë

Wesley Clark do të jetë mysafir nderi në gala mbrëmjen e organizuar nga Fondi Kosovaro-Amerikan për Edukim.Gjenerali Clark është i njohur tek populli i Kosovës për rolin e rëndësishëm në lidershipin e tij për sjelljen e paqes në rajon, kur ai udhëhoqi Operacionin e Forcave të Bashku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.735Z

Edi Rama mund të marrë ndere nga miqtë e tij, por jo edhe nga populli shqiptar i Kosovës

31-05-2013 / Nga Rexhep Kastrati Shpallja e Edi Ramës qytetar nderi i Skënderajt, nga shtypi i opozitës u dha me bujë të madhe, edhe pse të shpallësh qytetar nderi i Skënderajt nga ana e Sami Lushtakut, është njësoj si të shpallesh qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.778Z

“Fat i madh që na ka gjetë, erdhi Feimi deputet. Do ta bëjë fshatin qytet”

Nga Antena brenda familjesNë komunën e Shishtavecit në Kukës ka nisur festa. Që në momentin që morën vesh se Flamuri ishte i pari i listës, dolën rrugëve i madh dhe i vogël. - Më në fund na dëgjoi dhe ne njëherë qeveria. E mori parasysh letrën që ne i bëmë si fshat për të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.345Z

Akademia e Kosovës vazhdon ta nderojë Titon

Biografia nuk i është plotësuar ende, por emri i figuron në faqen e internetit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës (ASHAK) (www.ashak.org). Ish udhëheqësi komunist i Jugosllavisë, Josip Broz Tito, ende vazhdon të jetë anëtar nderi i ASHAK-ut, në një listë të përbashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama