Rezultate te kerkimit per termin: +Nderi

Total: 7028
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.437Z

Tirana, kryeqyteti me njezet qytetare nderi ne 83 vite

Laureta Rryçi Tirana u shpall kryeqytet i Shqipërisë në vitin 1925. Mirëpo, tradita e çdo qyteti për të respektuar mysafirët ndryshe, për Bashkinë e Tiranës daton në 1937. Tashmë kanë kaluar plot 83 vite dhe lista e personazheve që kanë marrë titullin “Qytetarë nderi të Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.403Z

Tre "Qytetarë nderi" para pavarësisë

 ELBASAN- Këshilli Bashkiak ka miratuar tre tituj nderi për tre emra të atdhetarëve dhe patriotëve që kanë kontribuar për Pavarësinë. Qemal Karaosmani, Dervish Biçakçiu dhe Thanas Floqi kanë qenë tre emrat e propozuar nga prefekti Shefqet Deliallisi për titullin më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.476Z

Nje kosovar "Nderi i Kroacise"

Nje shtetas kosovar qe jeton ne Zagreb, eshte shpallur “Nderi i Kroacise”. Azgan Qenaj, sipas medias kroate, eshte gjobitur disa here nga autoritetet sepse shkel orarin zyrtar te punes, duke shperndare buke falas ne furren e tij per te varferit, dhe pikerisht per kete gjest a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.114Z

Bushati nderohet me cmimin Anëtar Nderi i LHK

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është nderuar me çmimin Anëtar Nderi të LHK-së. Lajmi bëhet i ditur nga  kryesia e Lidhjes së Historianëve të Kosovës Ali Hadri, dega në Deçan, përmes një komunikate për mediat, ku thuhet se ky çmim i shkon Bushatit me rastin e 15 vjetorit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.057Z

Pacolli propozon 6 konsuj nderi

Ministria e Punëve të Jashtme ka nisur procedurat e emërimit të konsujve të nderit të Kosovës. KosovaTimes ka siguruar emrat e gjashtë konsujve që janë propozuar nga zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli.Kosova shumë shpejt pritet të ketë konsuj nderi në shumë vende të botës. Krer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.232Z

Basha shpall kryeministrin e Kuvajtit Qytetar Nderi

Share Lulzim Basha ka deklaruar se do të kërkojë në mbledhjen e nesërme të Këshillit Bashkiak, miratimin e 5 projekt-vendimeve. Ai tha se Këshillit do i paraqiten 5 propozime, mes të cilave, shpalljen Nderi i Tiranës të kryeministrit të Kuvajtit dhe aktores Eliza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.721Z

Haradinaj, qytetar nderi në Gjirokastër

Bashkia e Gjirokastrës vlerësoi dje me titullin "Qytetar nderi" kryetarin e Partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, me motivacionin "Për kontribut të shquar në luftën për çlirimin e Kosovës, fitoren e pavarësisë dhe rindërtimin e vendit". Në ceremoninë e organi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama