Rezultate te kerkimit per termin: +Nderi

Total: 7028
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.775Z

Besa, një çështje nderi

Ekspozita u kushtohet shqiptarëve që shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe është titulluar "Besa-një çështje nderi".Duke filluar nga viti 2006, në Vaduz të Principatës së Liechtenstein-it, mbahet një ditë kujtimi për viktimat e Holokaustit. Shënimin e një dite t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.846Z

Memaliaj, Agron Llakaj Qytetar Nderi

Qyteti i vogel i Memaliajt e ka jetuar si nje dite feste ceremonine e shpalljes qytetar nderi te Agron Llakajt, nje nga emrat me te njohur te humorit shqiptar. Keshilli bashkiak i ketij qyteti nderoi me titullin “Qytetar Nderi” tre emra te njohur, Agron Llakajn, Medi Malkajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.245Z

Meta shpallet Qytetar Nderi i Kukësit

Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta i akordohet titulli “Qytetar Nderi” i Kukësit. Titulli është një vlerësim për kreun aktual të Parlamentit shqiptar në lidhje me kontributin e dhënë për Kosovën në vitin 1999, periudhë që ai mbante postin e zv. Kryeministrit. Vendimi ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.283Z

Titull Qytetar Nderi për Papa Françeskun

Bashkia Në kuadër të vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, në shtator, në një mbledhje të veçantë Këshilli Bashkiak i Tiranës vendosi akordimin e fondit prej 332,786,906 lekësh për ndërhyrjen dhe rivitalizimin e sheshit Nënë Tereza, si dhe dhënien e titullit Qytetar Nderi i T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.832Z

Përmet, Arta Dade shpallet Qytetare Nderi

Deputetja e PS-së Arta Dade është shpallur sot Qytetare Nderi në Përmet. Ceremonia u zhvillua pasditen e sotme në Pallatin e Kulturës në Përmet, ku ishte e pranishme edhe deputetja Monika Kryemadhi. Ligjvënësja e LSI-së shprehu admirim për vendosmërinë politike të Dades, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.762Z

Bashkia e Kamzës shpall Qytetar Nderi Aleksandër Peçin

Share Bashkia e Kamzës ka vendosur që të shpallë Qytetar Nderi komandon Aleksandër Peci, që u qëllua dje në Afganistan. Propozimi i bashkisë është miratuar gjatë ditës së sotme nga ana e Këshillit Bashkiak. Sipas bashkisë, Peci shpallet Qytetar Nderi për shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.437Z

Tirana, kryeqyteti me njezet qytetare nderi ne 83 vite

Laureta Rryçi Tirana u shpall kryeqytet i Shqipërisë në vitin 1925. Mirëpo, tradita e çdo qyteti për të respektuar mysafirët ndryshe, për Bashkinë e Tiranës daton në 1937. Tashmë kanë kaluar plot 83 vite dhe lista e personazheve që kanë marrë titullin “Qytetarë nderi të Tiran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama