Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihms

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.406Z

Rrëzohet autobusi në Turqi, 16 turistë të vdekur

Nj aksident rrugor i ndodhur mngjesin e sotm n Antalia t Turqis u ka marr jetn 16 turistve rus. Mes viktimave jan edhe 3 fmij. Sipas autoriteteve lokale, bhet fjal pr 25 t plagosur. Disa prej tyre jan n gjendje kritike pr jetn, ndaj nuk prjashtohet nj rndim i bilancit t viktimave. Forca t shumta t n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.209Z

E pushojnë nga puna, merr peng një autobus

Nj ish-polic i armatosur ka marr peng nj autobus me t paktn 20 udhtar n kryeqytetin e Filipineve, Manila. Mediat vendase bjn t ditur se udhtart jan t gjith turist kinez dhe mes tyre ka edhe fmij. I dyshuari, Rolando Mendoza, krkon t rikthehet n rradht e policis, pasi sht shkarkuar nga detyra pr tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Dzeko i plqen Man Utd-it

Ndihms trajneri i Manchester United, Mike Phelan e ka vlersuar sulmuesin e Wolfsburgut, Edin Dzeko si ideal pr Premierlig dhe theksoi se Djajt e Kuq mund t bjn prpjekje pr transferimin e tij. Dzeko 23 vje ka zgjuar interesim nga klube t mdha nga Spanja, Italia dhe Anglia. Ylli boshnjak pritet t la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.607Z

Shembet pallati në Napoli një i vdekur

Shembja e nj pallati n periferi t Napolit n Itali ka shkaktuar vdekjen e nj gruaje polake. Forca t shumta t ndihms s shpejt t pranishme n vendngjarje arritn q t nxirrnin nga rrnojat 3 persona t tjer, nj prej t cilve n gjendje kritike pr jetn. Pr momentin nj person rezulton i humbur. Dshmitart n ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Zhduket nga radarët avioni në Afganistan

Nj avion me 43 pasagjer n bord i kompanis Pamir Airways sht rrzuar n Afganistan. Avioni, me disa pasagjer t huaj n bord, u zhduk nga radart rreth ors 2.30 minuta t mngjesit t s hns dhe besohet t jet rrzuar n zonn malore t Salang, rreth 60 kilometra n veri t Kabulit. Raportohet se forca t shumta t nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Helmohet me fostoksinë një 51-vjeçar

Crrik Nj burr 51 vje nga qyteti i Crrikut i ka dhn fund jets s tij duke u vethelmuar me fostoksin. Sipas burimeve zyrtare t policis, bhet e ditur se rreth ors 22:00 t nats s t enjtes sht njoftuar se sht vethelmuar me fostoksin 51-vjeari S.Jasini, lindur dhe banues n lagjen Nr.1 t qytetit t Crrikut.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Fried: Reformat si duhet

Ndihms Sekretari i Shtetit Daniel Fried duke u ndalur n marrjen e ftess pr antarsim t plot n NATO, nga ana e Shqipris dhe Kroacis tha se t dy vendet kan forcuar demokracin dhe kan arritur nj stabilitet t brendshm dhe se jan tashm kontribues t vlefshm t misioneve t NATO-s. Pjesmarrs n seancn dgjimore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama