Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihms

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.763Z

Ndihma ekonomike në sistem të dixhitalizuar

Shrbimi Social Shtetror ka nisur nga puna pr dixhitalizimin e skems s ndihms ekonomike. E thne m thjesht n vitin 2011 kur edhe pritet t prfundoj i gjith procesi i dixhitalizimit, t gjith personat q duan t marrin ndihm ekonomike do t plotsojn vetm nj formular, dokumentat do t shihen online nga zyrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Fondacioni "Fëmijët Shqiptarë" ndihmon një tjetër fëmijë

Fondacioni "Fmijt Shqiptar" krahas ndihms pr fmijt talasemik, ka ofruar ndihm dhe pr fmijt n nevoj t komunitetit rom. Indrit Zeqiri njri prej ktyre fmijve kishte psuar nj dmtim syri, ndrsa operacioni i tij u mundsua fal ndihms s dhn nga Fondacioni "Fmijt Shqiptar". Presidentja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.633Z

Përmbytjet, familjet e dëmtuara në skemën e ndihmës ekonomike

Familjet e demtuara  ne qarkun e Shkodres nga  prmbytjet do te  futen ne skemen e ndihmes ekonomike. Ndryshe nga familjet e tjera qe jane ne kete skeme dhe qe plotesojne kriteret perkatese, banoret e demtuar nga prmbytjet do te marrin ndihme ekonomike, pavarisht te posedimit te tokave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.740Z

Mrekulli në Kinë, shpëtojnë pas një jave 114 minatorë

M shum se nj jav pas prmytjes s nj miniere qymyguri n veri t Kins, forcat e ndihms s shpejt kan arritur t nxjerrin t gjall 114 minator. Vazhdojn krkimet pr rreth 50 t tjer. Mjekt than se t mbijetuarit jan n gjendje t qndrueshme shndetsore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Berisha takon Jones

Zv/ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit, Stuart Jones ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e vendit Sali Berisha. Gjat takimit, kryeministri Berisha theksoi se ratifikimi n Senat dhe firmosja nga Presidenti Bush i Protokollit t Antarsimit t Shqipris n NATO prbjn ngjarjen m kulmore n marrdhniet midi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Ethiopia Airlines, gjenden kutitë e zeza të avionit

Forcat e krkim shptimit kan arritur t gjejn kutit e zeza t avionit t Etiopia Airlines q u rrzua n Mesdhe ditn e hn me 90 persona n bord. Gjetja e kutive pritet t nxjerr n drit edhe shkaqet e rrzimit t avionit. Deri tani forcat e ndihms s shpejt kan rekuperuar 14 trupa t pajet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Ndryshon vendim, Parësori, me borde për lirim dhe punësim të stafit mjekësor

Me propozim t ministrit t Shndetsis, Petrit Vasili, qeveria ka miratuar dje disa ndryshime n projektvendimin “Pr financimin e shrbimeve t kujdesit shndetsor parsor nga skema e detyrueshme t kujdesit shndetsor”, duke ngritur borde, t cilat mund t lirojn apo punsojn sta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama